MON klerykalno-dewocyjny

Na internetowej stronie Ministerstwa Obrony Narodowej w dziale aktualności, obok takich informacji jak: Ćwiczenie RYŚ-15 wkroczyło w decydującą fazę, Polsko-kanadyjskie szkolenie spadochronowe, Wizyta ministra Szatkowskiego w Bratysławie ukazało się jeszcze jedno, równie ważne doniesienie
Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

Pod datą 5 grudnia widnieje wpis zatytułowany „Uroczystości w Toruniu” o treści następującej:

W sobotę w Toruniu odbyły się uroczystości z okazji 24. rocznicy powstania Radia Maryja. Ministerstwo Obrony Narodowej reprezentował minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, któremu towarzyszył sekretarz stanu w MON Bartosz Kownacki i szef Gabinetu Politycznego Bartłomiej Misiewicz.

Po uroczystej mszy św., która odprawiona została pod przewodnictwem ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego, minister Antoni Macierewicz złożył wieniec pod tablicą upamiętniającą katastrofę w Smoleńsku – Epitafium Smoleńskim (Kościół Miłosierdzia Bożego i św. S. Faustyny).

Niestety MON nie podało jaki był cel wizyty ministra Macierewicza i dwóch wysokich rangą urzędników państwowych na imprezie o charakterze towarzysko-religijnym i jaką korzyść z tego tytułu odniósł resort obrony.

→ (mb)

7.12.2015

• foto: mon.gov.pl

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.