Majczyna musi odejść!

Dyrektor Biura Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta – Małgorzata Majczyna jest jedną z najbardziej niekompetentnych osób, jakie sprawują funkcje kierownicze w piotrkowskim magistracie.

Problemy osobiste i nieumiejętne zarządzanie prywatnym majątkiem doprowadziły do tragedii. Pisaliśmy o tym w artykule pt. „Majczyna, dyrektor z urzędu miejskiego traci dom!”. Niestety brak wyobraźni i podstawowych umiejętności od wielu lat przekłada się także na efekty jej pracy zawodowej, które w większości przypadków są żałosne.

Majczyna jest w 100% odpowiedzialna za fatalne rozwiązania komunikacyjne, jakie powstały i powstają na terenie Piotrkowa na przestrzeni ostatnich lat. O części z nich wypominaliśmy w materiale zatytułowanym „Inwestycyjne wpadki Majczyny”.

Sulejowska Rondo turbinowe wikipedia-org
Rysunek przedstawiający schemat ronda turbinowego oraz zdjęcie ronda Sulejowskiego.

Najnowszym pomysłem Biura Inwestycji i Remontów, przekazanym już do realizacji jest projekt przebudowy ronda Sulejowskiego, które tak naprawdę wymaga jedynie wymiany nawierzchni, kosmetycznych poprawek, takich jak np. inne ukształtowanie skrętu w ul. Skłodowskiej i namalowania poziomych znaków na jezdni. Zamiast tego powstanie tzw. rondo turbinowe. Tego typu rozwiązania stosuje się w przypadkach, kiedy wszystkie drogi prowadzące do skrzyżowania z ruchem okrężnym posiadają po dwa pasy ruchu, wtedy zachowana jest płynność i bezpieczeństwo na rondzie. Niestety w tym przypadku ten warunek nie jest spełniony. Łatwo sobie wyobrazić, co będzie się działo w tym miejscu, kiedy nowe rozwiązanie wejdzie do użytku.

Dodatkowo w miejscu, gdzie istniał CPN ma zostać zbudowana waga dla samochodów ciężarowych. Pomysł zaiste genialny, tym bardziej, że z tej części miasta ruch ciężarowy został już dawno wyprowadzony.

Od dłuższego czasu mówi się także o budowie ronda u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Łódzkiej i Polnej, co już na tym etapie zakrawa na szczyt absurdu. W przypadku, gdzie 95% ruchu odbywa się ulicą Wojska Polskiego, taki zabieg doprowadzi do tego, że odcinek ulicy od skrzyżowania z Armii Krajowej do POW będzie w godzinach szczytu nadmiernie spowolniony, a tym samym będą tworzyły się korki.

Projektowanie rozwiązań komunikacyjnych, szczególnie w czasach, kiedy przybywa pojazdów kołowych nie może być zlecane amatorom, którzy tworzą takie upiorne rozwiązania jak podwójne ronda, szersze od jezdni chodniki, źle wyprofilowane skręty, tragicznie ustawione światła sterujące ruchem i in.

→ Mariusz Baryła

18.12.2015

• foto: maps.google.com, wikipedia.org

 

 

0
0

3 myśli na temat “Majczyna musi odejść!

 • 02/02/2017 o 19:17
  Permalink

  Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Wojska Polskiego – Jerozolimska to mistrzostwo świata

  5

  0
  Odpowiedz
 • 20/12/2015 o 12:06
  Permalink

  Sz.Panie-przeczytałem Pański artykuł i jego treść upewnia mnie,że w naszym kraju na medycynie,piłce nożnej i drogach znają się wszyscy.Jako praktyk w zakresie drogownictwa z wieloletnim doświadczeniem radziłbym Panu udać się do Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta ul. Szkolna i tam zapoznać się z opracowanym projektem przebudowy istniejącego ronda na rondo turbinowe i związaną z tym zmianą geometrii skrzyżowania.. W tym Wydziale z pewnością ktoś Panu wytłumaczy także różnice pomiędzy sformułowaniem JEZDNIA a PAS RUCHU.Jednocześnie pragnę Pana poinformować, że Organem zatwierdzającym Projekty Organizacji Ruchu jest Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, a nie Dyrektor Biura Inwestycji i Remontów. Zatwierdzenie projektów na terenie miasta poprzedzone jest szerokimi konsultacjami z udziałem przedstawicieli Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Komendy Miejskiej Policji, Radnych Rady Miasta, przedstawicieli Pracowni Planowania Przestrzennego i projektanta. Załączony przez Pana schemat nie odzwierciedla tego co jest i co zostało zaprojektowane na tym skrzyżowaniu. W tym Wydziale zapozna się Pan także z założeniami do projektu przebudowy skrzyżowania ulic Wojska Polskiego – Łódzka -Polna. Prosiłbym, aby się Pan zapoznał z opracowanymi materiałami i wtedy zamieścił wyjaśnienie do swojego artykułu.

  0

  4
  Odpowiedz
 • 18/12/2015 o 22:38
  Permalink

  A ta Pani karierę robi dalej…..nieważne, że rozwiązania są beznadziejne…. i do tego ktoś na to przyzwala…

  4

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.