Łódź, akademik Szkoły Filmowej ewakuowany

Około godziny 19:30 łódzka policja otrzymała zawiadomienie o możliwości ulokowania na terenie akademika Szkoły Filmowej przy ul. Piotrkowskiej 189/191 ładunku wybuchowego.

Wkrótce na miejscu pojawili się funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli teren przed Domem Studenta na odcinku kilkuset metrów i przystąpili do ewakuacji znajdujących się w nim osób. Zaraz potem policyjni pirotechnicy przystąpili do sprawdzania pomieszczeń kamienicy, którą zajmuje akademik.

Jak poinformował nas rzecznik KWP w Łodzi aspirant sztabowy Radosław Gwis nie jest znana godzina przywrócenia normalnego funkcjonowania obiektu. Część ewakuowanych studentów przygląda się pracy policji, czekając na ulicy na dalszy rozwój wypadków. Na miejscu są wozy straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i służb technicznych miasta, podstawiony został także autobus, w którym studenci mogą się ogrzać.

Jak udało się nam nieoficjalnie ustalić, istnieje domniemanie, że dzisiejsze zdarzenie ma związek ze studentem PWSFTViT, którego zachowanie po powrocie z jednego z krajów dalekowschodnich wzbudziło znaczny niepokój studentów i wykładowców „filmówki”.

→ Mariusz Baryła

13.12.2015

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.