Dyrektorka biblioteki Renata Wojtczak lansuje plagiatorkę

W witrynie księgarskiej przy ul. Słowackiego pojawiła się kolejna książka sygnowana nazwiskiem patologicznej złodziejki własności intelektualnej – Agnieszki Warchulińskiej alias „Agawa”.

Warchulińska, wykreowana przez przez miejskie władze, „Tydzień Trybunalski” i radio „Strefa FM” na gminną celebrytkę, wielokrotnie w swoich publikacjach, zarówno książkowych jak i prasowych, dopuściła się przywłaszczenia fragmentów cudzych prac, przypisując sobie ich autorstwo. Pisałem o tym  w tekstach zamieszczanych na facebooku, które były szeroko komentowane.

Warchulinska 2015 biblioteka
Foto: screen z fb profilu Biblioteki Miejskiej.

Z tego powodu z wielkim niesmakiem przyjąłem wiadomość, że Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim, kierowana przez Renatę Wojtczak, zorganizowała promocję „Sekretów Piotrkowa” autorstwa Warchulińskiej.

Od prezydenta Piotrkowa Chojniaka, sponsorującego „pisarkę”, nigdy nie oczekiwałem nadzwyczajnej lotności intelektualnej, ale już od szefowej biblioteki, która z racji wykonywanego zawodu powinna stać na straży zasad i praw obowiązujących ludzi parających się piórem – już tak.

To pierwszy przypadek jaki znam, gdy instytucja kultury organizuje i nagłaśnia spotkanie z osobą, która powinna za swoją działalność ponieść konsekwencje prawne.

→ Mariusz Baryła

23.12.2015

• Na zdjęciu górnym: Renata Wojtczak. Foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

1
0

Jedna myśl na temat “Dyrektorka biblioteki Renata Wojtczak lansuje plagiatorkę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.