Zinfantylizowanie urzędników

W stolicy Wielkopolski wielkie wydarzenie. Przy dworcu Poznań Główny zbudowano nowe przejście dla pieszych.
Poznan przejscie dla pieszych 2
Kliknij, aby powiększyć.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że uroczystego otwarcia zebry dokonali: prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i jego zastępca Maciej Wudarski.

Na miejscu zjawili się reporterzy radiowi, telewizyjni i prasowi, gdyż niecodziennie tak wysokiej rangi urzędnik, zarządzający jedną z największych aglomeracji w Polsce, zajmuje się podobną błahostką, nawet jeśli pomalowanie kilku białych pasów i zamocowanie barierek w sposób wyraźny ułatwiło życie osobom korzystającym z przejścia.

Poznan przejscie dla pieszych 3
Kliknij, aby powiększyć.

To dowód na zinfantylizowanie urzędników miejskich i, jak widać, przypadłość ta wykracza poza granice pipidówek. Prezydent Piotrkowa Chojniak, z zawodu nauczyciel, do tej pory asystował przy oddawaniu do użytku nieco większych „inwestycji”, ale chyba nadszedł czas, aby to zmienić. Z wizerunkowego punktu widzenia także ustawienie toy-toya na stadionie miejskim, skoszenie trawnika czy pomalowanie huśtawki winno być należycie celebrowane. Ten pomysł, zupełnie bezpłatnie, przekazuję do rozważenia kierownikowi biura prasowego urzędu miejskiego mgr Bąkowiczowi.

→ (mb)

6.11.2015

• foto: screen z mat. tvn24.pl

 

1
0

2 thoughts on “Zinfantylizowanie urzędników

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.