Wniosek o ukaranie sędziego Żurawskiego

Wczoraj do Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sądu Apelacyjnego w Łodzi trafił wniosek o ukaranie Marcina Żurawskiego sędziego Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Po trwającym kilkanaście tygodni postępowaniu wyjaśniającym, które nadzorował się Z-ca Rzecznika Dyscyplinarnego Sądu Okręgowego w Piotrkowie – SSO Jacek Gasiński, zdecydowano się postawić Żurawskiemu zarzut naruszenia godności urzędu sędziego.

Wniosek będzie teraz rozpatrywany w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi, który wyda stosowny wyrok w sprawie. Niestety jest to proces długotrwały, a od wyroku SA będzie przysługiwało Żurawskiemu odwołanie do Rzecznika Dyscyplinarnego w Warszawie. Z informacji uzyskanych od Prezesa Sądu Okręgowego w Piotrkowie Marioli Mastalerz wiemy, że sędzia Żurawski nie został zawieszony w czynnościach służbowych i normalne sprawuje swoją funkcję.

Pod koniec października do „Gazety Trybunalskiej” i innych mediów, a także do Sądu Apelacyjnego w Łodzi trafiły e-maile podpisane przez „Temidę” o treści:

My prawnicy z okręgu piotrkowskiego, prosimy o dalsze pilotowanie sprawy postępowania dyscyplinarnego SSR w Piotrkowie Tryb. Marcina Żurawskiego. Prowadzący to postępowanie SSO Jacek Gasiński od wielu tygodni nie wykonuje żadnych czynności w sprawie, nie przesłuchał istotnych świadków w osobach strażników sądowych, którzy byli naocznymi świadkami karygodnych zachowań sędziego w stosunku do pracowników sądu i pełnomocników procesowych. W ubiegłym tygodniu sędzia ten pobił swojego byłego kolegę z wydziału gospodarczego, w osobie adw. Krzysztofa Kaczmarka. W godzinach pracy sądu SSR M. Żurawski z obłędem w oczach chodzi po korytarzach sądowych, przegląda elektroniczną wokandę i wydaje z siebie dziwne dźwięki, wzbudza zainteresowanie wśród petentów w sądzie.

Skontaktowaliśmy się z mecenasem Krzysztofem Kaczmarkiem, prowadzącym kancelarię adwokacką w Piotrkowie, z prośbą o komentarz do rzekomej napaści. Kaczmarek nie chciał ani potwierdzić, ani zaprzeczyć, czy takie zdarzenie miało miejsce, a na pytanie czy wobec sędziego Żurawskiego podejmie stosowne kroki prawne stwierdził, że nie będzie komentował tej informacji.

→ Mariusz Baryła

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

Czytaj także:

> Sędzia Żurawski – lepiej być nie może

> Nepotyzm w piotrkowskich sądach i co dalej?

 

 

0
0

5 myśli na temat “Wniosek o ukaranie sędziego Żurawskiego

 • 14/11/2015 o 18:35
  Permalink

  …koleś jest wierną kopią Przemysława Edgara Gosiewskiego… Ładnych sędziów mamy w Polsce. Miejmy nadzieję, że minister Ziobro zrobi z takimi ludźmi porządek!!!

  1

  0
  Odpowiedz
 • 11/11/2015 o 17:33
  Permalink

  SSR Marcin Żurawski wygląda jak statystyczny Polak… Powinni go przyjąć do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości… Zrobiły tam wiele dobrego…

  1

  0
  Odpowiedz
 • 07/11/2015 o 18:47
  Permalink

  Adwokat Krzysztof K. okazał się tchórzem i koniunkturalistą. Typowy Polak z prowincji – nie wychylać się i pokazać „Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek”. Najważniejsza dla tego typu ludzi jest KASA, to ich Bóg! Dlatego odszedł z Sądu – dla kasy! Przykre to ale prawdziwe…

  2

  0
  Odpowiedz
 • 07/11/2015 o 18:40
  Permalink

  Mamy nadzieję, że w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi w sposób rzetelny i uczciwy poprowadzą postępowanie dyscyplinarne tego Stwora… Co robi jeszcze w piotrkowskim Sądzie jego ojczulek SSO Bolesław Ż.??? Facet ma 70 lat i jeszcze orzeka! To relikt minionych czasów…

  1

  0
  Odpowiedz
 • 07/11/2015 o 08:46
  Permalink

  Moze cos wreszcie sie ruszy w skorumpiwanym jak w Rosji sadownictwie…

  1

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.