Tomaszów Mazowiecki opętany przez szatana i złe moce

Podczas ostatniej, VIII Sesji Rady Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, która odbyła się 29 października, radny Krzysztof Misiak (PiS) wystąpił z referatem dotyczącym coraz popularniejszych w Polsce obchodów dnia Halloween.

Misiak, emerytowany pracownik fabryki dywanów „WELTOM”, radny czterech kadencji, ostatnio z listy Prawa i Sprawiedliwości wygłosił przemówienie, w którym poruszył niebezpieczeństwo wynikające ze świętowania Halloween. Już samo wyliczenie przebieranek mogło wywołać dreszcz emocji wśród osób znajdujących się na sali. Misiak powiedział:, że dzieci przebierają się za śmierć, duchy, czarownice, nietoperze, czarne koty, sowy, wampiry, demony, czy nawet za samego diabła.

Udostępniamy całe wystąpienie radnego, bo widać w nim poważną troskę o dusze tomaszowskiej dziatwy. W RM Tomaszowa zasiada 23 rajców, z czego 20 należy do partii Jarosława Kaczyńskiego, zaś prezydent Tomaszowa Witko, jest bliskim przyjacielem urzędującego prezydenta RP Dudy.

 

 

Misiak Krzysztof radny Tomaszow tabela 01
Kliknij, aby powiększyć.

Na początku XIX w. powstało w W Tomaszowie Mazowieckim przedsiębiorstwo produkujące sztuczny jedwab, którego spadkobiercą do końca lat 90. XX w. były Tomaszowskie Zakłady Włókien Chemicznych „Chemitex-Wistom”, największy pracodawca w regionie. Przez kilka pokoleń miasto leżące nad Pilicą było w gronie najbardziej zanieczyszczonych ośrodków w Polsce. Na przestrzeni lat przekładało się to na stan zdrowia jego obywateli. Tomaszów przez całe lata znajdował się w gronie miast o największej umieralności noworodków, wysokich wskaźnikach upośledzeń psychicznych wśród dzieci i młodzieży, a także innych poważnych chorób.

Jeszcze kilka lat po zamknięciu „Chemitexu” dane te były zatrważające. W Strategii Polityki Zdrowotnej województwa łódzkiego opracowanej w marcu 2006 r. znajdują się zestawienia, które stanowią załącznik do niniejszego tekstu. Warto spojrzeć jak pod względem orzeczeń o niepełnosprawności umysłowej Tomaszów prezentuje się na tle innych miast z rejonu naszego województwa.

Misiak Krzysztof radny Tomaszow tabela 02
Kliknij, aby powiększyć.

Jak więc widać, to co na pierwszy rzut oka wydaje się arcyśmieszne, irracjonalne czy przykre ma podłoże czysto genetyczne, niezależne od świadomości większości jednostek urodzonych i zamieszkałych w Tomaszowie Mazowieckim.

→ Mariusz Baryła

2.11.2015

• Zdjęcie górne: radny K. Misiak (pierwszy z lewej) podczas wystąpienia na VIII sesji RM Tomaszowa,  foto: youtube.com

 

 

0
0

Jedna myśl na temat “Tomaszów Mazowiecki opętany przez szatana i złe moce

 • 14/10/2016 o 16:46
  Permalink

  Chcę wiedzieć, jak nazywa się pan siedzący po lewej ręce pana Misiaka i ile wygrał w pokera w ostatnich pięciu latach.
  <>

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.