Forteca u Panien

Sala zapełniona publicznością, entuzjastyczne reakcje, śpiewy, bisy…
Forteca 3 foto pr
Kliknij, aby powiększyć.

Tak w skrócie można określić to, co działo się podczas koncercie zespołu, który praktycznie jest nieobecny w telewizji, radiu, prasie. Wczorajszy, drugi występ w Piotrkowie, w Centrum Idei dla Demokracji, spowodował, że grupa rockowa Forteca ma tutaj wielu fanów.

Na tle zalewającej nas twórczości muzycznej, gdzie teksty utworów traktują o niczym, słowa kompozycji Fortecy robią wrażenie. Śpiewają np. o rotmistrzu Pileckim, orlętach lwowskich, obrońcach Poczty Gdańskiej. W repertuarze grupy są też liczne piosenki żołnierskie np. „Szara piechota”, partyzanckie np. „Rozszumiały się wierzby płaczące”, czy też tradycyjne np. „Czerwone jabłuszko”. A wszystko w ciężkim, rockowym, momentami nawet metal-rockowym brzmieniu.

Koncert trwał półtorej godziny. Nie obyło się bez bisów. Publiczność tworzyły osoby w różnym wieku, od nastolatków po emerytów i chyba wszyscy dobrze się bawili.

Forteca 2 foto pr
Kliknij, aby powiększyć.

Po występie miało miejsce spotkanie z widzami oraz wspólne zdjęcia. Nie spodziewałem się, że Forteca ma fanów, którzy starają się jeździć na wszystkie koncerty grupy. Tak więc wyrasta nam nowy typ idola – zespół tworzący, jak sam twierdzi, rock historyczno-patriotyczny.

Najsłabszym punktem koncertu było nie najlepsze nagłośnienie, nie zawsze słowa piosenek były zrozumiałe; niestety, nowoczesna sala wybudowana na dziedzińcu byłego klasztoru Panien Dominikanek nie posiada właściwej akustyki.

→ (pr)

9.11.2015

• foto: Paweł Reising / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

1
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.