Chojny Marian

Przewodniczący Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Marian Błaszczyński, z zawodu lekarz pulmonolog, oprócz wielu osobistych zalet słynie także z wyjątkowej szczodrości.

Błaszczyński z wyraźną przyjemnością nagradza wybrane przez siebie osoby honorowym medalem „Za zasługi dla Piotrkowa Trybunalskiego”. Odznaczenie występuje w trzech odmianach jako: złote srebrne i brązowe.

Z informacji jakie dotarły do redakcji wynika, że przewodniczący Rady Miasta samodzielnie decyduje do kogo i jaki medal trafi. W zeszłym roku srebrny medal otrzymał o. Ambroży Wójcik z klasztoru o. Bernardynów, w tym nagrodzono go ponownie, ale już złotym, w lipcu br. medal brązowy przyznano ks. Tomaszowi Estkowskiemu (pisaliśmy o tym w art. „Wazeliniarz Błaszczyński”), a kilka dni temu podszywającym się pod kombatantów sześciu członkom Związku Żołnierzy Wojska Polskiego (Mortal Kombat…”), z których jeden to były funkcjonariusz ORMO.

Nasz informator twierdzi, że do Błaszczyńskiego zwrócił się zarząd hurtowni elektrycznej „Hempis” z propozycją przyznania medali „Za zasługi dla Piotrkowa Trybunalskiego” wybranym pracownikom firmy z okazji jej 25-lecia.

Z naszej najlepszej wiedzy wynika, że nie istnieje uchwała Rady Miasta określająca zasady przyznawania tego wyróżnienia, a zatem, z prawnego punktu widzenia, Błaszczyński nie posiada uprawnień do decydowania komu i za jakie zasługi medal przyznać.

Aby dać możliwość wypowiedzenia się drugiej stronie, w dniu dzisiejszym wysłaliśmy do przewodniczącego Błaszczyńskiego pismo z prośbą o ustosunkowanie się do posiadanych przez nas informacji. Jak tylko odpowiedź z magistratu nadejdzie, do tematu powrócimy.

→ Mariusz Baryła

12.11.2015

• foto: piotrkow.pl

 

 

0
0

One thought on “Chojny Marian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.