„Bojanowski” na topie

Bojanowski_01
Akordeon, głos i Dyzio – przedszkolny pupil.
To nie piotrkowskie przedszkola samorządowe mogą pochwalić się największą pomysłowością i kreatywnością swojej kadry oraz organizacją znakomitych wydarzeń, nie tylko artystycznych, lecz niewielka, niepubliczna placówka zlokalizowana przy ul. Wojska Polskiego 27.

Dzieci z Przedszkola Niepublicznego im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim bardzo intensywnie rozwijają swoje dwie największe pasje: opiekę nad zwierzętami oraz zamiłowanie do tańca i różnych rodzajów muzyki.

Bojanowski_02
Za kilka lat wystąpię w „Mam talent”.

Oprócz uczestnictwa w koncertach oraz zajęć organizowanych w przedszkolu, placówkę wsparła Fundacja „Wyciągamy Dzieci z Bramy” i jej prezes Jacek Sokalski, realizując projekt pn. „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”

W akcji uczestniczą dwie grupy przedszkolaków, każda po dwadzieścia pięć osób. Oprócz trzech lekcji muzycznych, dzieci będą miały możliwość wyjazdu do Filharmonii Łódzkiej.

Już pierwsze spotkanie okazało się strzałem w dziesiątkę. Artyści szybko nawiązali kontakt z poszczególnymi grupami. Dzieci potrafiły nie tylko słuchać w skupieniu, ale również brały czynny udział w lekcji. Bezbłędnie podporządkował się nastrojowi również, wystrojony we frak, przedszkolny piesek Dyzio.

O tym jak cenna była to lekcja, świadczyła radosna, pełna entuzjazmu reakcja uczestników i rzęsiste brawa.

Należy dodać, że zajęcia są bezpłatne, a to dzięki dotacji, jaką fundacja Sokalskiego pozyskała z Narodowego Centrum Kultury. Oprócz przedszkola im. Bojanowskiego filharmonicy zawitają także do placówek w pięciu innych miejscowościach woj. łódzkiego.

→ (mb)

18.11.2015

foto: Dorota Brożynska

 

 

0
1

5 myśli na temat “„Bojanowski” na topie

 • 01/06/2017 o 10:10
  Permalink

  Najcudowniejsze przedszkole, jakie znam.Mój drugi syn chodzi do niego i nie wiem ,jak będzie po naszym rozstaniu gdyż drugi syn już od września do szkoły idzie:(.
  Serdecznie pozdrawiam wraz z dziećmi Kacperkiem i Wiktorkiem wszystkie Panie z tego przedszkola (a przede wszystkim Ciocie Anie i P.Dorotke)i to nie jest żadne pokrewieństwo, a czuję się z nimi jak w rodzinie.Będziemy za Wami bardzo tęsknić: ***<3

  1

  0
  Odpowiedz
 • 19/11/2015 o 07:52
  Permalink

  Wspaniałe przedszkole. Doskonała kadra. Najważniejsze jednak szczęśliwe dziecko, które idzie tam z radością.

  0

  1
  Odpowiedz
 • 18/11/2015 o 23:20
  Permalink

  Chodzi do tego przedszkola mój młodszy syn. Jest to placówka, którą powiny naśladować inne przedszkola. Mam porównanie, bo mój starszy syn chodził do przedszkola samorządowego i zwyczajnie zazdrości swojemu młodszemu bratu. Wychowawcy dbają o to aby dzieci rozwijały się wszechstronnie. Wycieczki kilka razy w roku, spotkania z artystami, wysteępy na ludowo, bajkowo, przebieranki w zwierzątkowie za różne zwierzęta, a stroje najwyższej jakości, przepiękne. Wychowawcy to wszystko organizują i robią to wszystko z własnej woli i inicjatywy. Brawo brawo brawo. Pamiętajmy,że okres przedszkolny to czas na doświadczenia przez zabawę, której w Bojanowskim jest w sam raz. Pozdrawiam Mama Bartusia

  0

  1
  Odpowiedz
 • 18/11/2015 o 19:07
  Permalink

  Do tego przedszkola chodzi moja córka i nie wiem jak to było kiedyś,i jak jest w innych przedszkolach tu nie płacimy za te zajęcia ani za żadne inne których dzieci mają naprawdę mnóstwo wszystko jest sponsorowane

  0

  1
  Odpowiedz
 • 18/11/2015 o 18:14
  Permalink

  Gdy moje dzieci chodziły do przedszkola to wciąż przyjeżdżała jakaś „Filharmonia”. Ale jak się przypadkowo okazało, ci grajkowie nie mieli nic wspólnego z filharmonią, bo byli uczniami szkoły muzycznej w Łodzi. Za to kasa była jak dla zawodowców. Jedna wycieczka do Piotrkowa, do kilku przedszkoli, mogła im przynieść po kilka tysięcy na głowę za dzień pitolenia. I oczywiście bez podatku, bo pani kierowniczka nigdy nie wydawała pokwitowania za wpłacane pieniądze. W taki więc sposób piotrkowskie przedszkola oszukiwały mieszkańców i wyłudzały grube pieniądze. Szara strefa pod okiem prezydenta Chojniaka rozwija się od wielu lat i nikt tym się nie przejmuje.

  1

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.