Belfer Ostrowski

Blisko miesiąc temu, po podliczeniu głosów w wyborach do parlamentu, okazało się, że postkomunistyczna partia SLD została wymazana z polskiego krajobrazu politycznego. Dla wielu partyjnych notabli był to piramidalny wstrząs.

Nie inaczej było w przypadku Artura Ostrowskiego, który do tej pory nie może otrząsnąć się z politycznej i osobistej porażki. Prawie połowę dorosłego życia spędził w ławach sejmowych, przyzwyczajony do wygód, świetnych zarobków, immunitetu i braku odpowiedzialności. Czuł się na tyle pewnie, że zaciągnął kredyt budowlany we frankach szwajcarskich. W chwili obecnej jego zadłużenie wynosi bez mała 700 000 PLN.

Pozycja Ostrowskiego w strukturach SLD była na tyle słaba, że nie został „zagospodarowany” przez swoich towarzyszy. Pisząc artykuł pt. „Z czym zostaje Ostrowski?” przedstawiłem trzy scenariusze jego dalszej drogi zawodowej:

W tej chwili nie wiadomo jakie plany zawodowe ma były poseł, jest mało prawdopodobne, aby prezydent Piotrkowa Chojniak znalazł dla niego jakąś ciepłą posadkę w którejś z miejskich spółek, ponieważ z tego tytułu nie będzie miał żadnych korzyści, ani politycznych, ani prywatnych.

Istnieje też teoria, że Chojniak, pod naciskiem sekretarza Munika i wiceprzewodniczącego rady miasta Brylskiego, wykona gest samobójczy i zrobi Ostrowskiego wiceprezydentem – wtedy wyhoduje węża na własnym łonie. Postąpi równie nierozsądnie jak były prezydent Matusewicz przyjmując na zastępcę Chojniaka.

Jeśli jednak Ostrowski zdecyduje się na powrót do szkolnictwa i pensję w wysokości około 3500 zł, to będzie potrzebował minimum 17 lat, przy założeniu że cała jego wypłata trafi do banku. Do tego należy doliczyć jeszcze odsetki.

Teraz już wiemy, że sprawdził się najczarniejszy scenariusz: były wicewojewoda łódzki, były poseł trzech kadencji wrócił do zawodu nauczyciela. W tym tygodniu rozpoczął pracę w nie cieszącym się najwyższym poziomem nauczania Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, powszechnie znanym jako „szkoła przy Piomie”. Prowadzi zajęcia z historii i wiedzy o społeczeństwie.

→ (mb)

20.11.2015

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

1
0

Jedna myśl na temat “Belfer Ostrowski

 • 21/11/2015 o 09:20
  Permalink

  Panie Redaktorze, ma pan często trafne prognozy, ale tutaj czegoś zabrakło. Kto jak kto ale czerwoni nigdy dali sobie krzywdy zrobić. Mają subwencje. I coś by tam intratnego znaleźli dla swojego. A tu nagle w pon. Ostrowski zaczyna pracę w szkole, a już w piątek wychodzi artykuł w niemieckiej prasie. Czyli informacje musiały być zbierane w ciągu tygodnia. Przeciek kontrolowany! A w zapowiedzi na stronie www tylko Ostrowski. Szybki powrót do szkoły, to początek kampani wyborczej pt. zawsze blisko ludzi. PiS jeśli mowi o wyborach samorządowych za pół roku, to będą. Żmija jest już wyhodowana. I w bitwie o stołek prezydenta z nieporadnym w słabej kondycji Chojniakiem i tracącym zaufanie bliskich wpółpracowników wypoczęty Ostrowski zrobi pogrom zakonczony wyprowadzką króla i jego świty z pałacu. I król Piotrkowa dobrze o tym wie

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.