Profesor Maria Jarzyńska

Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego mogą być dumni z dr Marii Jarzyńskiej, nauczycielki fizyki z popularnej „Budowlanki”, którą w zeszłą środę spotkało wielkie wyróżnienie.

14 października w Dniu Edukacji Narodowej dr Maria Jarzyńska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych Nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Piotrkowie Trybunalskim, jako jedyna przedstawicielka szkolnictwa z województwa łódzkiego, otrzymała z rąk minister Edukacji Narodowej – Jolanty Kluzik-Rostkowskiej – honorowy tytuł Profesora Oświaty. Uroczystość z udziałem premier Ewy Kopacz odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.

Dr Jarzyńską uhonorowano za zasługi na polu edukacji i oświaty, a także za jej działalność naukową i niepodważalny wkład w rozwój nauk fizycznych z dziedziny transportu membranowego. Należy podkreślić, że pani profesor należy do elitarnego grona naukowców regularnie publikujących w międzynarodowych, specjalistycznych czasopismach z listy filadelfijskiej m. in. w The Journal of Membrane Science, Desalination, Central European Journal of Physic, Acta Societatis Botanicorum Poloniae.

Działalność naukowa laureatki, to także promocja szkoły, w której wykłada, oraz naszego miasta.

→ (mb)

21.10.2015

• Na zdjęciu górnym: M. Jarzyńska i minister J. Kluzik-Rostkowska, foto: archiwum MJ
• Foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl


 

 

1
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.