Pierwszy śnieg, pierwsze stłuczki i wypadki

Jeszcze wczoraj wielu kierowców powątpiewało w prognozy synoptyków, że nad ranem nastąpi załamanie pogody. Tak się jednak stało i od wczesnych godzin porannych służby mają pełne ręce roboty, a niektórzy właściciele aut smutne miny.

Kolejna stłuczka miała miejsce przed południem, na skrzyżowaniu ulic Stronczyńskiego i Wojska Polskiego. Mimo działającej sygnalizacji świetlnej jeden z pojazdów nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu i doszło do przykrego w skutkach zdarzenia.

Jak powiedział nam właściciel pomocy drogowej – Zdzisław Jagiełło – pierwsze opady śniegu zawsze zaskakują kierowców, gdyż ani oni sami, ani ich auta nie są przygotowane do nagle zmieniających się warunków pogodowych. Potrzeba kilku dni, aby zmienić opony na zimowe, sprawdzić stan wycieraczek, zaopatrzyć się w odmrażacz do szyb itd, ale przede wszystkim zwolnić i zachować większą ostrożność.

Co ciekawe, jak dodał Jagiełło, okres zimowy obfituje w dużo mniejszą liczbę poważnych wypadków niż czas letni, jest za to więcej drobnych stłuczek.

Uważajmy więc na drogach, a pieszym przypominamy, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania, więc nieprzemyślane wchodzenie na jezdnię, nawet na pasach, może skończyć się utratą zdrowia lub życia.

→ (mb)

12.10.2015

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.