O. Gino Flaim – kolega ks. Bochyńskiego

75-letni włoski duchowny o. Gino Flaim w krótkim wywiadzie udzielonym stacji telewizyjnej La7, którego przedmiotem była kwestia pedofilii w Kościele stwierdził trzy dni temu:

Niestety, są dzieci, które domagają się czułości, ponieważ nie zaznały jej w domu. Jeżeli znajdą one księdza, który odda się pokusie to jest to dla mnie zrozumiałe. Na pytanie, czy dzieci inicjują kontakty seksualne z dorosłymi dodał: W wielu przypadkach owszem. Mogę zrozumieć pedofila, ale nie geja. Homoseksualizm to choroba.

Oburzenie wypowiedzią Flaima było tak wielkie, że jego zwierzchnicy błyskawicznie zwolnili go ze wszystkich funkcji kościelnych oraz nałożyli bezterminowy zakaz nauczania. Słowa włoskiego księdza zabrzmiały bardzo znajomo. Równo dwa lata temu ks.dr Ireneusz Bochyński, rektor kościoła akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim w rozmowie opublikowanej na łamach lokalnego tygodnika powiedział:

Ale mamy i dzieci 10-letnie, trochę starsze i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci “wchodziły” do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka. (…) Postawienie takiej tezy, że czasami dzieci prowokują do czegoś, nie jest też tak do końca bezpodstawne. To, co w tej chwili mamy w Internecie, w telewizji, w naszej cywilizacji, obudziło brak tabu, gdy chodzi o sprawy intymne.

Bochynski 25 lat 2
Bochyński – czwarty z lewej w drugim rzędzie, foto: archidiecezja.lodz.pl, 2015.

Wypowiedź Bochyńskiego prawdopodobnie przeszłaby bez echa, gdyby nie portal „fronda.pl”, który nagłośnił tę szokującą wypowiedź i sprawił, że księdzem zainteresowały się ogólnopolskie stacje telewizyjne. Pod wpływem mediów metropolita łódzki, arcybiskup Jędraszewski usunął Bochyńskiego z zajmowanego stanowiska i nakazał pobyt w domu księży emerytów.

Obecnie pozycja Bochyńskiego jest zupełnie inna, uległa wyraźnemu wzmocnieniu, a nieoficjalnie wiemy, że szykowana jest dla niego nowa posada. Twarz uśmiechniętego i zadowolonego b. rektora możemy oglądać na zdjęciach zamieszczonych w czerwcu br. na stronie archidiecezji łódzkiej.

Bochyński nie jest jedynym funkcjonariuszem kościelnym, który jasno przedstawił swoje poglądy na temat pedofilii. Także dwa lata temu arcybiskup Michalik bronił pedofilów, tłumacząc, że winne są dzieci, które „szukają miłości” i w ten sposób „wciągają drugiego człowieka”, a biskup Pieronek w obronie zmarłego niedawno zwyrodnialca seksualnego, nuncjusza apostolskiego Wesołowskiego przekonywał, że również arcybiskup pedofil powinien być szanowany, jeśli wszystkich ludzi mamy szanować, a nie linczować.

→ (mb)

9.10.2015

• foto: trentinocorrierealpi.gelocal.it i GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

Jedna myśl na temat “O. Gino Flaim – kolega ks. Bochyńskiego

 • 09/10/2015 o 19:14
  Permalink

  Temu włoskiemu duchownemu, to już jest chyba wszystko jedno co mówi czy robi ze względu na wiek….więc mówi prawdę. Patrząc na te zdjęcia przeszły mi ciarki…..

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.