Wesprzyj projekt – weź udział w premierze „Radosława”

Już 19.10.2015 w warszawskiej Kinotece odbędzie się premiera trzeciej części fabularyzowanego dokumentu, opowiadającego o losach płk Jana Mazurkiewicza – legendarnego „Radosława”, który swoją charyzmą poderwał wielu Polaków do uczestnictwa w Powstaniu Warszawskim.

„Radosław Prolog”, bo taki będzie tytuł tego dzieła, traktuje o początkach życia i legendy pułkownika: od chwili narodzin, poprzez dramatyczne czasy II wojny światowej, a skończywszy na jego udziale w warszawskim zrywie narodowościowym.

Projekt powstał, podobnie jak wcześniejsze dwie jego części, na zlecenie Związku Powstańców Warszawskich i pod honorowym patronatem Piłsudski Institiute Of America.

Przy okazji prac nad filmem postanowiono wydać upamiętniającą Mazurkiewicza pozycję książkową, zawierającą wspomnienia żyjących podkomendnych pułkownika oraz płytę DVD z pierwszą częścią „Radosława”. Aby całość doszła do skutku potrzeba przynajmniej 20 tys. PLN

Co trzeba zrobić, aby wesprzeć ten szczytny cel? To proste! Należy wejść na stronę https://polakpotrafi.pl/projekt/radoslaw, następnie dokonać przelewu na dowolną kwotę. Każdy darczyńca może liczyć na nagrodę od twórców – najhojniejsi będą mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystej premierze filmu, na której oprócz twórców pojawią się także aktorzy występujący w „Radosławie” m.in. Ireneusz Czop („Pokłosie”, „Komisarz Alex”, „Skazane”) i Danuta Stenka („Lekarze”, „Katyń”, „Nigdy w Życiu”).

Pokaz filmu już niebawem.”Gazeta Trybunalska”, podobnie jak poprzednio, będzie obecna na uroczystości i przygotuje z niej obszerną relację.

Zapraszamy do obejrzenia zwiastunu najnowszego „Radosława”.

→ Karolina Filarczyk

7.09.2015

• foto: materiały prasowe

Karolina Filarczyk (ur. 1984 r. w Łodzi) – specjalistka ds. turystyki, interesuje się turystyką krajoznawczą (Polska), historią kina, muzyką rockową. Prowadziła oficjalny fanpage aktora Ireneusza Czopa. Największe osiągnięcie: dwóch wspaniałych synów.

 

https://www.youtube.com/watch?v=KDoEuBtJecE&feature=youtu.be

 

O III cz. „Radosława” pisaliśmy tutaj: > http://gazetatrybunalska.pl/2015/08/polak-potrafi-polak-pomaga/

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.