Staszek i Włodarczyk wymiksowali Pampucha

W dniu dzisiejszym Marcin Pampuch przedstawiciel Ruchu Pawła Kukiza, który kilka dni temu zyskał nominację na pierwsze miejsce na liście wyborczej w okręgu nr 10, został z niej usunięty.

W wydanym oświadczeniu Pampuch napisał:

Geneza mojej walki z systemem.

W maju 2012 roku zawiązałem wspólnie z innymi mieszkańcami w Piotrkowie Piotrkowską Inicjatywę Obywatelską stowarzyszenie, które doprowadziło do zorganizowania referendum w sprawie odwołania Krzysztofa Chojniaka prezydenta miasta.

W październiku 2014 brałem udział w spotkaniu sympatyków JOW, które odbyło się we Wrocławiu, tam Paweł Kukiz poparł PIO w ówczesnych wyborach samorządowych.

Jestem wrogiem Krzysztofa Chojniaka prezydenta miasta, wrogiem nr 1.

Po doskonałym wyniku Pawła Kukiza w prezydenckich wyborach, na ulicach Piotrkowa pojawia się dwóch ludzi z ulotkami JOW Zbigniew Włodarczyk (dyrektor prezydenckiej szkoły, zasiadający w kilku radach nadzorczych miejskich spółek) oraz Mariusz Staszek (szef kampanii wyborczych Chojniaka, wieloletni radny, dziś wiceprzewodniczący Rady Miejskiej). Ci „antysystemowi” urzędnicy prezydenta mają dwa cele:

1.  wprowadzić na listy wyborcze Ruchu Kukiza siebie i innych żołnierzy Chojniaka
2.  wyeliminować z otoczenia Kukiza zagrożenie jakim jest Marcin Pampuch

Po powołaniu Pampucha na przedstawiciela JOW na Łódzkie podczas spotkania z Kukizem w Lubinie (czerwiec 2015), żołnierze Chojniaka zaczynają czuć się coraz bardziej niepewnie. Pampuch otwiera razem z przyjaciółmi jeszcze dwa biura JOW w Łodzi i w Piotrkowie a na dodatek organizuje koncert Pawła Kukiza na lotnisku w dniu 5 lipca, w którym bierze udział ok. 10 tys wojowników (Staszka i Włodarczyka nie było wśród woJOWników na koncercie)

Otwarta Wojna

Żołnierze Chojniaka  rozpoczynają bezpardonowe oczernianie Pampucha pisząc donosy i opowiadając, że jest człowiekiem nie godnym startu z listy KWW KUKIZ’15

Nigdy nie przypuszczałem, że mój antysystemowy rodowód mnie w konsekwencji zabije.

Do Piotrkowa 21 sierpnia przyjeżdża osobiście Pan Sanocki, spotyka się na kolacji z Włodarczykiem a tematem rozmowy jest Marcin Pampuch i sposoby jego likwidacji z listy Kukiza, której przecież wtedy jeszcze nie ma. Zagrożenie jest ogromne, bo Pampuch na przesłuchaniach zespołu oceniającego w Łodzi, (kilka tygodni wcześniej) wypada świetnie. Jest bardzo dobrze zorientowany w ordynacji wyborczej i sposobach na jej zmianę, ma znakomite wykształcenie, popierają go środowiska lotnicze w Polsce (jest pilotem), otworzył biuro JOW, kolportuje ulotki, zrobił koncert Kukiza, organizował referendum w Piotrkowie, walczy z systemem, z władzą i ma bardzo dobre relacje z mediami (był dziennikarzem)…. Na przesłuchaniach w Łodzi pojawiają się także Staszek, Włodarczyk, Radziszewski, Przybysz i Gawron (wszyscy żołnierze Chojniaka, wszyscy z Piotrkowa i wszyscy mówią o Pampuchu, że rada nie powinna go wybierać). Rada w Łodzi postanawia usunąć z listy wszystkie osoby związane z Piotrkowem.

Przesłuchania Sanockiego

A teraz wracamy do 22 sierpnia (jest sobota), kandydaci z Piotrkowa otrzymują sms informację, że za dwie godziny jest spotkanie z nową radą i Panem Sanockim w Piotrkowie, gdzie nastąpi ponowna ocena kandydatów. Oceniać będą, jak się później okazuje, osoby związane z prezydentem Chojniakiem,  m.in Staszek, Masłowski.

Wielu kandydatów na spotkaniu nie pojawia się, w tym ja (jestem w samolocie nad Radomiem).

Na spotkaniu zespołu oceniającego, którym kieruje Sanocki, pojawiają się wszyscy żołnierze Chojniaka walczący z Pampuchem (Włodarczyk, Radziszewski, Przybysz i Gawron dyr szkoły w piotrkowie).

Oczywiście zespół oceniający rekomenduje wszystkich na listę RuchuKukiza.

Epilog

Paweł Kukiz ogłasza pierwsze trójki na listach w Polsce. Pampuch ma jedynkę w okręgu 10. Żołnierze Chojniaka (Włodarczyk, Radziszewski, Przybysz, Gawron (dyr. szkoły), Staszek i Masłowski – wszyscy z Piotrkowa) są oburzeni, organizują w sobotę 29 sierpnia spotkanie. Piszą protest, szantaż do Rady Społecznej Kukiza, namawiają do podpisów innych kandydatów. Kandydaci odmawiają  Wysyłają protest do Rady (nie znam jego treści, jest tam podobno wiele nieprawdziwych informacji na mój temat, zwyczajnych kłamstw!)

* * *

Poniżej przedstawiam treść jednego z protestów jaki został wysłane do sztabu wyborczego P. Kukiza podpisany m. in. przez Mariusza Staszka ksywa „Mózg” i Zbigniewa Włodarczyka ksywa „Lalka” – najbliższych współpracowników Chojniaka.

W związku z nieprawidłowym powołaniem do zespołu weryfikującego kandydatów na posłów, jako przedstawiciele większości komitetów JOW w Piotrkowie Trybunalskim zgłaszamy poniższe zastrzeżenia:

Członkowie zespołu opiniującego kandydatów na posłów z Piotrkowa znaleźli się w osobach Aleksandry Rozpędek i Łukasza Gwiazdy w zespole przedstawicieli, niezgodnie z  regulaminem ogłoszonym na stronie Pawła Kukiza na portalu FB.  

Nasze komitety nie otrzymały żadnej informacji, że tworzony jest zespół na szczeblu województwa w zakresie przygotowania rekomendacji dla osób, które złożyły formularze w celu kandydowania w najbliższych wyborach w ramach KWW Kukiz’15.

Brak zaufania budzi wprowadzenie do zespołu jako przedstawiciela Komitetów JOW
w Piotrkowie Trybunalskim pani Aleksandry Rozpędek, osoby nie znanej z żadnych oddolnych działań w kampanii prezydenckiej jak i obecnie prowadzonej kampanii referendalnej. Takie postępowanie jest zaprzeczeniem idei Pawła Kukiza – oddolnego działania na rzecz zmian.

Pani A. Rozpędek jest członkiem komitetu JOW Pana Marcina Pampucha. Pojawienie się tej osoby w zespole weryfikującym rodzi podejrzenie próby ingerencji w prace zespołu na rzecz tej właśnie konkretnej osoby.

Nigdy również nie rekomendowaliśmy z Piotrkowa Trybunalskiego nikogo do tego zespołu. Pan Łukasz Gwiazda otrzymał jedynie zgodę na podjęcie działań w zakresie uzyskania kontaktu z panem Piotrem Mortą, ale nie była to rekomendacja na męża zaufania.

W naszej ocenie obie te osoby zostały wprowadzone przez Pana Marcina Pampucha oraz działają dla jego partykularnych korzyści.

Żadna osoba z Piotrkowa Trybunalskiego wybrana na kandydata na posła nie ma rekomendacji i poparcia od piotrkowskich komitetów JOWowskich.

Pan Marcin Pampuch był/jest przedstawicielem d/s mediów Ruchu JOW. Wielokrotnie Pan Pampuch powoływał się na znajomości z Pawłem Kukizem i na swoją funkcję „koordynatora”, ale jednocześnie nie kontaktował się nigdy z naszymi komitetami w  żadnej sprawie związanej z działalnością JOW, czy Ruchu Kukiza. Podejrzewamy, że wykorzystał nowo tworzący się ruch społeczny do realizacji swoich ambicji politycznych.

Umieszczenie na listach Pawła Kukiza do Sejmu Marcina Pampucha może spowodować spadek poparcia dla tejże listy. Piotrkowskie komitety JOWowskie biorą pod uwagę wyłączenie się z kampanii na rzecz listy Pawła Kukiza w przypadku pojawienia się osoby Marcina Pampucha na tejże liście. Pan Marcin Pampuch był  w przeszłości rzecznikiem prasowym byłego Prezydenta Piotrkowa Waldemara Matusewicza.   Za pisanie nieprawdy w gazetkach referendalnych przegrał szereg procesów sądowych w trybie wyborczym:

http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/referendum-w-piotrkowie-marcin-pampuch-musi-sprostowac,1994340,artgal,t,id,tm.html

http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/referendum-w-piotrkowie-czajka-wygral,1993206,artgal,t,id,tm.html

http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/marcin-pampuch-napisal-list-otwarty,1987664,art,t,id,tm.html

Mariusz Staszek
Piotr Radziszewski
Robert Bednarek
Z upoważnienia Mateusza Lorka
Zbigniew Włodarczyk
Piotr Kowalski
Wojtania Zdzisław

* * *

Pampuch-prostest-Lorek
Kliknij, aby powiększyć.

Jak widać, pod dokumentem widnieje nazwisko Mateusza Lorka, którego sztab rzekomo poparł protest w sprawie Pampucha. Tymczasem okazuje się, że M. Lorek nikogo nie upoważniał do występowania w jego imieniu. Jako dowód niech posłuży screen e-maila, który został wysłany do Marcina Pampucha.

→ Mariusz Baryła

2.09.2015

• Na górnym zdjęciu: M. Pampuch w rozmowie z P. Kukizem, podczas tegorocznego „Flyfestu”. Foto:  GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

172
0

11 myśli na temat “Staszek i Włodarczyk wymiksowali Pampucha

 • 04/09/2015 o 10:15
  Permalink

  Chyba sobie na to zasłużył swoim postępowaniem, knuciem?

  0

  1
  Odpowiedz
 • 03/09/2015 o 16:43
  Permalink

  Jeszcze należy dodać że dobry człowiek Pan Pampuch „wielki działacz JOW” bronił prezydenta Matusewicza – który został przez sąd skazany. Wielki ukłon dla Kukiza który nie nabrał się bajeczki Pampucha, który razem z p. Rozpędek wyczekuje moment żeby powsadzać swoich szemranych ludzi na stanowiska. Panie Pampuch ale nadal Pan walczysz o JOW więc zebrane podpisy chyba odeślesz. do Kukiz’15. Ja jestem prawdziwym antysystemowcem więc będę walczył z Pampuchem i Chojniakiem w Piotrkowie Tryb. P.S Gdzie pana strona na FB z info że jesteś „1” 🙂 Panie Kukiz to była najlepsza decyzja jaką mógł Pan podjąć.

  0

  1
  Odpowiedz
 • 03/09/2015 o 14:25
  Permalink

  Zorganizował koncert! Dobre sobie:D To była impreza lotnicza, którą zorganizował aeroklub. M.in. za publiczne pieniądze! Więc co to za organizacja koncertu! Śmiech na sali.

  0

  1
  Odpowiedz
  • 03/09/2015 o 14:47
   Permalink

   Szanowna Pani,

   Kiedy człowiek bez zastanowienia pisze, co mu ślina na język przyniesie, często popełnia błędy. I tak jest w Pani przypadku. Twierdzenie, jakoby „FlyFest” był zorganizowany za publiczne pieniądze jest pomówieniem, nie popartym żadnymi dowodami, a za to grozi odpowiedzialność karna. Z ramienia AZP pieczę nad impreza sprawował Marcin Pampuch, a jej elementem był koncert Pawła Kukiza. Pisząc dziesiątki złośliwych, wulgarnych komentarzy i domagając się ich publikacji sama Pani ukręca na siebie bat.

   Z poważaniem

   (mb)

   1

   0
   Odpowiedz
   • 04/09/2015 o 10:34
    Permalink

    Napisałam m.in. a nie całkiem. O ile mi wiadomo, na imprezę dorzucał się mi.n. Urząd Marszałkowski. Jeżeli tak nie było to zwracam honor.

    0

    0
    Odpowiedz
 • 03/09/2015 o 13:52
  Permalink

  otóż Panie Marcinie drogi, proszę się lepiej zainteresować, „Mateusz Lorek” jest tam napisane jako nazwa komitetu, którego on był przewodniczącym, a zdecydowana większość członków poparła to pismo, pod którym zaraz obok tej nazwy się podpisałem. Rozumiem gorycz postkomunistów piotrkowskich, że znowu się nie udało no ale cóż, może przykleicie się wszyscy razem do następnej akcji. Pozdrawiam cieplutko

  1

  0
  Odpowiedz
 • 03/09/2015 o 10:10
  Permalink

  Sami się nawzajem powycinają. Ale jaja.
  Panu Matuszowi Lorkowi proponuję sprawę zgłosić do prokuratury i to w trybie PILNYM. Jeśli Pan Włodarczyk podpisuje się za Pana Lorka to jest to delikatnie rzec ujmując działanie niezgodne z prawem i tego typu osoby powinny ponieść tego kosekwencje.

  Czy zatem Pan Staszek wraca ze swoim namiotem na stadion?

  1

  0
  Odpowiedz
  • 03/09/2015 o 13:47
   Permalink

   Nie jestem związany z obecnym prezydentem Piotrkowa Trybunalskiego ,ten tekst to kpina z rzetelności dziennikarskiej , sugerowanie że Darek Gawron – właściciel i dyrektor prywatnej szkoły ma powiązania z obecną władzą samorządową – to czysta manipulacja odbiorcą. Panie dziennikarzu proszę obiektywnie podchodzić do sprawy ,wszak to podstawowe kryterium . Następnym kłamstwem jest że na liście kandydatów znajdowali się Pan Masłowski i Pan Staszek ( wchodzili w skład komisji która zliczała głosy i nie opiniowała ) proszę przez pryzmat tych faktów spojrzeć na ten tekst i rewelacje które niesie tytuł. Jeśli ktoś tu wymiksował Pana Marcina Pampucha to Pan Janusz Sanocki który wprowadził transparentność oddolnych wyborów.
   Pozdrawiam Piotr Radziszewski.

   0

   1
   Odpowiedz
   • 03/09/2015 o 14:17
    Permalink

    Szanowny Panie,

    Cieszę się, że zainteresował Pana tekst dot. walki politycznej w naszym mieście. Radzę jednak powstrzymać się przed stawianiem mi jakichkolwiek zarzutów dotyczących nierzetelności dziennikarskiej, ponieważ nie ma Pan do tego żadnych podstaw. Konstrukcja artykułu jest taka, że w celu uniknięcia ewentualnej stronniczości, zrezygnowałem z wypowiadania swojej opinii na poruszony temat, skupiając się jedynie na przedstawieniu materiałów źródłowych. Zdania zapisane kursywą (pismem pochylonym) są cytatami, a nie autorskimi komentarzami.

    Z wyrazami szacunku

    (mb)

    2

    0
    Odpowiedz
    • 03/09/2015 o 17:55
     Permalink

     Tak ma Pan rację ,tylko proszę dodać w tytule że to przemyślenia jednostronne a Pan jako bezstronny obserwator widzi jedną stronę medalu , tak to jest ten rodzaj rzetelności.

     0

     1
     Odpowiedz
 • 02/09/2015 o 22:46
  Permalink

  Ale siebie warta banda! Co ten Pampuch jakieś bzdury pisze, jaka geneza walki z systemem? Był zwykłą marionetą Mackowiaka, żeby skasować Chojniaka. Skompromitował się strasznie jak spieprzył referendum. A teraz udaje wojownika walczącego z systemem? Podobnie ta Rozpędkowa pokazała swą beznadziejność w wyborach samorządowych, choć ambicje miała wielkie. A Chojniak ze swą bandą zrobią wszystko, żeby całkowicie opanować miasto i nie dopuszczać żadnej opozycji.

  1

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.