Słupy posła Ostrowskiego

Na 43 słupach ogłoszeniowych ustawionych w różnych częściach miasta pojawiły się plakaty wyborcze Artura Ostrowskiego (SLD).

Administrowaniem słupami i plakatowaniem zajmuje się Miejski Ośrodek Kultury, który za taką usługę pobiera opłaty: 7,38 PLN za format A2 – 42 x 60 cm i 9.84 PLN za rozmiary większe. Cena dotyczy 1 tygodnia.

Jeśli przyjąć, że z każdego słupa spogląda 10 twarzy uśmiechniętego i do bólu gładkiego Ostrowskiego, to cała akcja ma wartość minimum 3173,40 PLN/tydz.

Rzecz jednak w tym, że Ostrowski, poseł postkomunistycznego SLD, syn Jerzego – PZPR-owskiego aparatczyka, za reklamę nie zapłacił ani grosza.

18 września tego roku prezydent Piotrkowa Chojniak wydał rozporządzenie nr 363 zwalniające komitety wyborcze z opłat za wyklejanie na słupach nośników reklamowych. Oznacza to, że każdy, kto ma ochotę powiesić swój plakat może zrobić to samemu, zupełnie darmo i bez pośrednictwa MOK.

Wszystko odbyło się jak najbardziej legalnie: tekst rozporządzenia znalazł się na tablicy ogłoszeniowej w urzędzie miejskim oraz na stronie BIP pod adresem: > http://www.bip.piotrkow.pl/upload/20150921100024lxxdmx6s1otr.pdf. Jednak dziwnym trafem, tylko wizerunek Ostrowskiego zawisł na słupach, a biuro prasowe UM, które zwykło informować o każdej błahostce , w tym przypadku milczy jak zaklęte. Za zbieg okoliczności należy także uznać fakt, że SLD wraz z „prawicowym” ugrupowaniem Chojniaka „Razem dla Piotrkowa” tworzy koalicję w piotrkowskiej radzie miasta.

→ Mariusz Baryła

29.08.2015

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

2
1

4 myśli na temat “Słupy posła Ostrowskiego

 • 29/09/2015 o 20:44
  Permalink

  Zrozumiałe, że plakaty są klejone za darmo. Kampania wyborcza to trochę coś innego niż reklama. Ale plakaty są dla wszystkich. Niech sobie wisi plakat Ostrowskiego, ale obok powinno być miejsce dla innych. To działanie nie fair. W tej sytuacji inni kandydaci powinni nadmiar Ostrowskiego zaklejać, zostawiać 1 plakat na słup. Powinien być 1 plakat każdego kandydata na słupie i już. Ciekawe ilu zostało fanów SLD w Piotrkowie, czy Ostrowski musi być czwartą kadencję w sejmie? Podobnie gwiazda rajdów rowerowych i wylewania pomyj w Polsacie ex-kardiolog Radziszewska. Nie mówiąc o Macierewiczu, on nawet nie mieszka w Piotrkowie. Trzeba głosować na piotrkowian. Swój do swego po swoje!

  1

  1
  Odpowiedz
 • 29/09/2015 o 15:39
  Permalink

  Słupy były ustawione pod Z. Włodarczyka kandydata od Kukiza, ale plakaty mu nie doszły jeszcze. Lewica to wykorzystała i „Lalka” będzie teraz musiał zaklejać Ostrowskiego. Chojniak jest tak szczęśliwy z koalicji z SLD, że aż skacze z radości.

  2

  0
  Odpowiedz
 • 29/09/2015 o 15:26
  Permalink

  Rozporządzenie było wydane pod Zbigniewa Włodarczyka (kandydat do Kukiza), który nie zdążył zrobić plakatów, a sztab lewicy sprytnie to wykorzystał. Chojniak gardzi układem z SLD. To nawet nie jest koalicja, a porozumienie

  1

  0
  Odpowiedz
 • 29/09/2015 o 10:45
  Permalink

  Dlaczego MOK, który jest w fatalnej sytuacji finansowej pozbawia się przychodu w czasie kampanii? Czy ktoś może to sensownie wytłumaczyć?

  2

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.