Prozatorski debiut Katarzyny Grzędowskiej

Niedawno na rynku księgarskim ukazała się debiutancka powieść Katarzyny Grzędowskiej, piotrkowianki, 17-letniej uczennicy liceum im. B. Chrobrego.
Grzedowska Katarzyna okladka
Kliknij, aby powiększyć.

Jak czytamy w materiach informacyjnych „Wszyscy jesteśmy martwi” należy do gatunku fantasy i opowiada o Końcu świata, zadziwiającej miejscowości leżącej na styku Pierwszego i Drugiego Świata, okrytego Całunem. Tylko tu Maria Antonina może kłócić się z Izaakiem Newtonem, Abraham Lincoln rozmawiać z Emilią Plater, a Elżbieta Batory nadal popełniać straszliwe zbrodnie. Nie trafiają tu turyści, trudno znaleźć nocleg, a w powietrzu czuć magię.

Alice i Dan – rodzeństwo z tajemniczą przeszłością – zabłąkali się w tym dziwnym miejscu nieprzypadkowo. Tylko tu mogli się przekonać, kim naprawdę są. Tylko tu, wśród wilkołaków i wampirów, mogli przeżyć najistotniejszą przygodę swojego życia i włączyć się w walkę między siłami dobra i zła.

Debiut Katarzyny jest o tyle ważny, że Piotrków Trybunalski nie posiada tradycji literackich. Współcześnie egzystuje tu niewielkie grono poetów-amatorów, których twórczość nie wykracza poza ramy grafomanii. Istnieje więc szansa, że Grzędowska może ten trend przełamać. Wkrótce na łamach gazety ukaże się rozmowa z pisarką.

Książkę jest do kupienia w dobrych księgarniach lub pod adresem: > http://zaczytani.pl/ksiazka/wszyscy_jestesmy_martwi,druk.

→ (mb)

24.09.2015

• foto: archiwum autorki, mat. prasowe wydawnictwa

 

 

0
0

2 myśli na temat “Prozatorski debiut Katarzyny Grzędowskiej

 • 25/09/2015 o 20:28
  Permalink

  A kto jest grafomanem? Autorów powieści też by się więcej znalazło. Tylko nikt nie chciał ich drukować. Ale dziewczynie należą się gratulacje! 🙂

  1

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.