Piotrkowski epizod Marka Dyjaka

Dyjak Marek afisz 2000
Grafika: Mariusz Baryła, 2000 r. Kliknij, aby powiększyć.
15 lat temu do Piotrkowa zawitał Marek Dyjak. Było to wkrótce po jego debiucie aktorskim w filmie Adka Drabińskiego pt. „Kalipso”, gdzie wystąpił obok Mariana Kociniaka.

Właściciel kamienicy przy ul. Szewskiej – Zbigniew Tuta, dał mu posadę kierownika artystycznego „Piwnicy u Bony”. Miałem biuro na przeciwko, więc w krótkim czasie zaprzyjaźniłem się z Dyjakiem. On zapraszał swoich kolegów muzyków na występy, ja projektowałem plakaty, zaproszenia itd.

Krótko potem Marek wynajął mieszkanie w wieżowcu przy ul. E. Plater. Trzeba trafu, że za ścianą, w klatce obok, miałem mieszkanie. Nasza znajomość bardzo się zacieśniła. Głównym spoiwem, jak łatwo się domyśleć, były wysokoprocentowe trunki.

Kilka miesięcy później Marek opuścił Piotrków i wyjechał szukać szczęścia w odległych rejonach kraju. Powrócił do Piotrkowa 15 lat później – 28 lutego br., aby wystąpić z recitalem swoich pieśni. Następnego dnia, wybraliśmy się na krótki spacer po znajomych rewirach.

Pierwszy raz publikuję oba portrety Marka zrobione w tym samym miejscu, na tle jednej z kamienic przy ul. Szewskiej. Pierwszy pochodzi z roku 2000, drugi z 2015.

Foto: Mariusz Baryła, 2000, 2015. Kliknij, aby powiększyć.

→ Mariusz Baryła

14.09.2015

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

Jedna myśl na temat “Piotrkowski epizod Marka Dyjaka

 • 14/09/2015 o 19:35
  Permalink

  …nieważne jak się zmieniła kamienica i Fasada Pana Marka. Ważne że śpiewacie/ nieziemsko Pan Dyjak/ i słuchacie na tej samej fali …..tyle lat. To ważniejsze w życiu niż kilka gzymsów pod oczami. Słowo dobry kumpel, przyjaciel umierają a Wy nie. Ma się Pan z czego cieszyć Panie Redaktorze a że już zaczynacie parzyć melisę i dziurawiec zamiast kielicha to -nieważne. Długich lat zdrowia Chłopaki:)

  1

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.