Max Kolonko o nielegalnych emigrantach

Najnowszy komentarz Mariusza Maxa Kolonko poświęcony jest nielegalnym emigrantom z Syrii, których exodus jest obecnie głównym tematem poruszanym w europejskich mediach.

Przewaga Kolonko nad polskimi komentatorami polega na tym, że na zdarzenia, które mają miejsce na naszym kontynencie, spogląda z dystansu, a to pozwala mu skoncentrować się na stronie fundamentalnej, a nie wyłącznie informacyjnej.

Porównania i odniesienia historyczne są jak najbardziej trafne, rzecz jednak w tym, że Polacy nie potrafią wyciągać wniosków z minionych zdarzeń, traktując tę naukę typowo mitologicznie, a nie jako narzędzie chroniące nas przez katastrofami.

Trudno nie zgodzić się z dziennikarzem, że emigranci syryjscy, składający się w 90-procentach ze zdrowych, silnych mężczyzn przebywają na terenie Unii nielegalnie i powinni być z jej terenów usunięci. Bruksela zignorowała pierwsze transporty uciekinierów, które przybyły do greckiej wyspy Kos, a lewicowe media swoją uwagę skupiły głównie na dramacie kobiet i dzieci, zupełnie ignorując zagrożenia, jakie niosła ze sobą pierwsza fala emigrantów. Ten brak konsekwencji doprowadził do tego, że potop syryjski rozlał się na europejskie kraje w sposób niekontrolowany.

Co będzie dalej? Kolonko kreśli czarny scenariusz, zobaczcie Państwo sami:

 

→ (mb)

12.09.2015

• foto: youtube.com

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.