Chojniak zadłuża miasto

Zadłużenie Piotrkowa w sierpniu 2014 r. wynosiło bagatela 136 mln PLN, co stanowiło 33,4% rocznego budżetu. Jednak dane te są już mocno nieaktualne.
Kliknij, aby powiększyć.

Władze Piotrkowa zadłużają niewydolne gospodarczo miasto na potęgę. 9 września prezydent Chojniak podpisał kolejne postanowienie o zaciągnięciu przez Urząd Miasta 10-milionowej pożyczki. Jak czytamy w uzasadnieniu, pieniądze mają pokryć część deficytu budżetowego.

Od dawna alarmujemy, że w Piotrkowie pieniądze wydawane są na rzeczy zbędne, które generować będą tylko koszty utrzymania. Najlepszy przykład: tereny rekreacyjne na ul. Belzackiej, rewitalizacja miejskiego parku i in. Opozycja zasiadająca w Radzie Miasta nie jest w stanie blokować szkodliwych uchwał, gdyż „Razem dla Piotrkowa” – „prawicowe” ugrupowanie Chojniaka i skompromitowane, miejskie struktury SLD mają w niej większość.

→ (mb)

22.09.2015

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

1
0

Jedna myśl na temat “Chojniak zadłuża miasto

 • 22/09/2015 o 19:21
  Permalink

  Jak długo jeszcze Prezydent Chojniak będzie udawał, że potrafi zarządzać miastem? Czy Jego „rządy” będą miały kiedyś kres? Pożyczkę, kredyt trzeba czymś zabezpieczyć. Czym Panie Prezydencie?

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.