42 wyświetlenia bełkotu Chojniaka

4 dni temu prezydent Piotrkowa Chojniak udzielił wywiadu urzędniczej TV Piotrków, która w całości jest utrzymywana z podatków płaconych przez mieszkańców miasta. W rozmowie trwającej 10 minut, przeprowadzonej przez redaktor naczelną TV-P Elżbietę Jarszak ksywa „Czysta”, Chojniak opowiada o „inwestycjach” realizowanych na terenie Piotrkowa.

Nie odniosę się do treści wypowiedzi, bo na przestrzeni ostatnich ośmiu lat swojego urzędowania, Chojniak przyzwyczaił nas do mowy-trawy rodem z PRL-u. Także sposób i jakość zadawanych pytań, budzą jednoznaczne skojarzenia. Gdyby Jarszak ubrać w wojskowy uniform, dzięki swojej urodzie i ekspresji przypominałaby prezenterkę dziennika telewizyjnego w stanie wojennym.

Całość tego bełkotu została, jak do tej pory, wyświetlona przez 42 osoby (sic!), co oznacza, że mieszkańcy Piotrkowa przechwałki Chojniaka mają w głębokim poważaniu, gdyż doskonale wiedzą, że administrator miasta, z zawodu nauczyciel, nie jest w stanie przekazać żadnej istotnej informacji. Wszystko to, o czym jest mowa, należy do zadań magistrackich urzędników i ludzi zatrudnionych w podległych ratuszowi jednostkach, więc nawet mało rozgarnięty osobnik rozumie, że ocieplenie przedszkola, naprawa, czy przebudowa ulicy – to ich psi obowiązek, a nie żaden wyczyn, jak wynika z opowieści Chojniaka.

Być może wśród Czytelników „Gazety Trybunalskiej” znajdą się osoby o silnej psychice, które kierowane litością choć przez kilka sekund popatrzą, co włodarz ma do powiedzenia na temat remontów przedszkoli, łatania dziur w jezdniach i wymiany krawężników.

 

 

Ze swej strony proponuję, aby materiał ten został wyemitowany w miejscach przyjaznych Chojniakowi, czyli w piotrkowskich kościołach. Ważne jednak, aby projekcie odbywały się przed mszami, żeby wierni nie mogli opuścić świątyń.

→ (mb)

11.09.2015

• foto: youtube.com

 

 

2
0

7 myśli na temat “42 wyświetlenia bełkotu Chojniaka

 • 11/09/2015 o 20:02
  Permalink

  trąci zaściankowym myśleniem, a gdzie jakaś wizja miasta, jakieś plany rozwojowe…wiem, wiem, naiwny jestem…wytrzymałem do 2:14..

  3

  0
  Odpowiedz
 • 11/09/2015 o 19:39
  Permalink

  Obejrzałem. A co to za laska przy Chojniaku ?

  0

  0
  Odpowiedz
  • 13/09/2015 o 10:14
   Permalink

   Jarszakowa, co ją mąż zostawił jakiś czas temu

   3

   0
   Odpowiedz
 • 11/09/2015 o 15:36
  Permalink

  Może, gdybyś używał mniej inwektyw, przeszedł na ton bardziej rzecaowy niż agresywny, stałbyś się opiniotórczy zamiast pieniacki. Nie piszę tego złośliwie, a z życzliwości. Chcesz wogół Gazety Trybunalskiej gromadzić samych frustratów? Daleko nie zajedziesz, bo będą cię wszyscy traktować, tak jak cię traktują, czyli nieszkodliwego, inteligentnego ale jednak wariata.

  0

  3
  Odpowiedz
 • 11/09/2015 o 13:27
  Permalink

  Jakieś dziwne tiki ma… no cóż, inwestycje, inwestycje…

  3

  0
  Odpowiedz
  • 11/09/2015 o 14:33
   Permalink

   tiki powiadasz? tez to zauwazylem, zastanawiam sie jaka wiadomośc stara sie przekazać.
   Kiedys lata temu niejaki Jeremiah Denton pilot marynarki w wietnamie zostal zestrzelony i dostal sie do niewoli. Wietnamczycy chcieli wykozystac jego osobe i nakrecili z nim wywiad. Nie zauwazyli w nagraniu nic podejzanego zatem opublikowali go w tv. J.Denton w czasie całego wywiadu mrugał oczami w alfabecie Morse’a słowo TORTURY.

   2

   0
   Odpowiedz
 • 11/09/2015 o 12:59
  Permalink

  Dałem radę, ale łatwo nie było….

  2

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.