Piotrkowski CIT sponsoruje złodzieja!

Centrum Informacji Turystycznej zamieściło na swojej facebookowej stronie fotorelację z 11. spaceru po piotrkowskich zabytkach. Tym razem głównym motywem pieszej wycieczki były miejsca, które wykorzystano podczas realizacji popularnych filmów.
Warchulińska w obiektywie Tomasza Lenarczyka.
Warchulińska w obiektywie Tomasza Lenarczyka.

Funkcję przewodnika pełniła gminna celebrytka Agnieszka „Agawa” Warchulińska, która jest autorką opracowania pt. „Piotrków filmowy” wydanego w 2011 przez Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Na garnuszku w urzędzie miejskim

Związki Warchulińskiej z piotrkowskim magistratem liczą sobie już kilka lat. Szczegółowo poinformowała mnie o tym Ilona Patyk, kierownik Referatu Kultury, Sportu i Promocji Miasta:

Centrum Informacji Turystycznej współpracuje z Panią Agnieszką Warchulińską od 2011 roku. W 2011 roku podpisano umowę nr 978/CIT/D/11 na kwotę 350,00 zł, w której została zobowiązana do przygotowania i przekazania autorskiego opracowania dotyczącego historii piotrkowskich hoteli na przełomie XIX/XX wieku.

W 2013 roku podpisano umowę nr 789/CIT/D/13 z dn. 24.06.2014 na łączną kwotę 585,00 zł, w której została zobowiązana do przeprowadzenia spacerów w łącznej liczbie 13 godzin.

W 2014 roku jest realizowana umowa nr 576/CIT/2014 z dnia 28.03.2014 na łączną kwotę 850,00 zł. Wykonawca został zobowiązany do przeprowadzenia spacerów w łącznej liczbie 17 godzin.

Ponadto Miasto Piotrków Trybunalski w dniu 4 lipca 2011 roku zawarło umowę  Nr 756/SPK/S/11 z Zakładami Graficznymi „MOMAG” S.A. w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Farbiarska 28/32, na druk książki pt. „Piotrków Filmowy”, autorstwa Pani Agnieszki Warchulińskiej, w nakładzie 677 egzemplarzy, na ogólną kwotę brutto 25.000 zł.

Natomiast w dniu 1 lipca 2011 roku Miasto zawarło umowę Nr 761/SPK/S/11 z Panią A. Warchulińską na podstawie której przeniosła nieodpłatnie na Miasto majątkowe prawa autorskie do książki pt. „Piotrków Filmowy” tj. prawo do wydania tego dzieła drukiem w postaci książkowej. Uprawnienie to obejmuje jednokrotne wydanie dzieła. Prawa te autorka przeniosła nieodpłatnie na Miasto Piotrków Trybunalski na okres 5 lat od daty zawarcia umowy.

List otwarty

26 listopada 2014 r. wystosowałem do pracodawcy Warchulińskiej „List otwarty” w sprawie jej przestępczej działalności:

Sz. Pani
Beata Hołubowicz-Stachaczyk
Redaktor NaczelnaTydzień Trybunalski

w Piotrkowie Trybunalskim

Szanowna Pani,

W dniu wczorajszym, na portalu „epiotrkow.pl” pod adresem: http://www.epiotrkow.pl/news/Tomasz-Raczek-w-kinie-Helios–kolejna-sala-kinowa-ma-patrona,20606 ukazał się artykuł podpisany pseudonimem „Agawa” należącym do A. Warchulińskiej. W skróconej wersji znalazł się także w najnowszym wydaniu Tygodnia Trybunalskiego nr 47/2014 str. 8.

Otóż informuję Szanowną Panią, że autorka artykułu „Tomasz Raczek w kinie Helios – kolejna sala kinowa ma patrona” dopuściła się przestępstwa kradzieży własności intelektualnej chronionej w Rzeczypospolitej prawem w ten sposób, że na potrzeby własnego artykułu. przywłaszczyła sobie treści z materiału Piotra Hana pt. „Zygmunt Kałużyński. Wampir salonowiec” zamieszczonego pod adresem: http://film.org.pl/a/artykul/zygmunt-kaluzynski-wampir-salonowiec-18079/.

Szczegółowy opis zdarzenia jest zawarty w tekście publicystycznym mojego autorstwa pt. „Móżdżek po trybunalsku”, który został opublikowany 25.11.2014 r. pod adresem: https://www.facebook.com/graffiti.piotrkow/posts/864108200289192:0.

Jednocześnie uprzejmie informuję, że podobne praktyki w wykonaniu A. Warchulińskiej zostały przeze mnie opisane 26.06.2014 r. w art. „Zawodowcy od Stachaczyka cz. II – Warchulińska”, który jest tutaj: https://www.facebook.com/graffiti.piotrkow/posts/784337571599589:0.

Nie śledzę działalności dziennikarskiej A. Warchulińskiej na bieżąco, ale jestem przekonany, że dwa wskazane przeze mnie przekłady łamania podstawowych praw własnościowych nie są jedynymi w jej dorobku pisarskim. Świadczy o tym choćby absolutny brak samokontroli w posługiwaniu się plagiatem. Warchulińska nawet nie próbuje tuszować, przerabiać zdań pochodzących ze źródeł zewnętrznych.

Redaktor naczelny i wydawca Tygodnia Trybunalskiego i portalu „epiotrkow.pl” muszą mieć świadomość, że w zespole redakcyjnym utrzymują osobę absolutnie niegodną miana dziennikarza, której postawa rzuca długi i ciemny cień na cały grupę mediową firmowaną nazwiskiem Stachaczyk.

W przypadku jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji.

Z wyrazami szacunku

Mariusz Baryła, 26.11.2014 r.

Odpowiedź nie nadeszła

Do dzisiaj p. Hołubowicz-Stachaczyk nie raczyła odpowiedzieć na moje pismo, co jest ewenementem w skali kraju. Brak korespondencji odebrałem jednoznacznie – jako przyzwolenie na utrzymywanie na etacie patologicznej złodziejki, która na dodatek jest promowana jako wybitna specjalista od dziejów Piotrkowa Trybunalskiego.

Wszystko to, co opisałem w zeszłym roku nie przeszkodziło Błażejowi Cecocie – kierownikowi Centrum Informacji Turystycznej w kontynuowaniu współpracy z Warchulińską, co wg mojej oceny wychodzi poza ramy skandalu i bezmyślności. Z drugiej strony urząd miejski i sam prezydent Chojniak przyzwyczajają mieszkańców miasta do nowego standardu w obsadzie personalnej. Skoro na etacie w Ośrodku Sportu i Rekreacji utrzymywany jest skazany prawomocnym wyrokiem oszust Ziębakowski, cóż znaczą przy tym osiągnięcia Warchulińskiej?

Nadszedł więc właściwy moment, aby działalności pisarskiej gminnej celebrytki przyjrzała się prokuratura rejonowa.

→ Mariusz Baryła

25.08.2015

• foto: facebook.com/TurystycznyPiotrkow

 

 

1
1

3 thoughts on “Piotrkowski CIT sponsoruje złodzieja!

 • 29/09/2015 at 22:00
  Permalink

  Kolejna osoba która przeszkadza panu Baryle – A. Warchulińska. Czy o kimś w Piotrkowie pan Baryła w ogóle dobrze myśli?

  1

  2
  Reply
 • 30/08/2015 at 09:35
  Permalink

  znana mi jest ta działalność tej „pani”” w tej materii – gdy zmarł mój ojciec przekazałem „pani” W. zdjęcia starego Piotrkowa, które to do dziś publikuje jako własne…na pierwszej stronie TT….brukowca

  0

  1
  Reply
  • 30/08/2015 at 10:13
   Permalink

   Prosimy o kontakt z redakcją, chętnie przyjrzymy się sprawie praktych stosowanych przez Warchulińską.

   (mb)

   0

   1
   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.