Chałtura w cenie

Zespół muzyczny „Kombi” za zagranie i odśpiewanie kilku prymitywnych kawałków żąda minimum 40 tys. PLN. I nieustająco są chętni, aby za to płacić.

Istnieje długa lista wykonawców, którzy żyją w doskonałej symbiozie ze stacjami telewizyjnymi, urzędami miast i gmin na głębokiej prowincji, gdzie gust mieszkańców kształtują referenci z wydziałów kultury, często skorumpowani przez „artystyczny” management.

Szansonistka Dorota Rabczewska ukrywająca się pod pseudonimem „Doda” mimo, że została wyrzucona z grupy uprzywilejowanych wykonawców, obstawiających festiwale, sylwestry, wielkie gotowania czy lata z…. świetnie odnalazła się na gminnych dożynkach, urodzinach, imieninach i obchodach rocznicowych w tych miejscach w kraju, gdzie diabeł mówi dobranoc.

„Super Express” powołując się na „przypadkowy” wyciek informacji z jednej z agencji rozrywkowych opublikował stawki za występy „największych gwiazd w Polsce”. Cennik wygląda następująco:

Piotr Rubik z orkiestrą – 170 tys. PLN;
„Perfect” – od 59 tys. PLN;
Kayah – od 47 tys. PLN;
Maryla Rodowicz – od 45 tys. PLN;
Andrzej Piaseczny – od 45 tys. PLN;
„Zakopower” – od 43 tys. PLN;
Urszula – od 40 tys. PLN;
„Kombi” – od 40 tys. PLN;
Natalia Kukulska – od 35 tys. PLN;
Kasia Cerekwicka – od 30 PLN;
Anna Wyszkoni – od 21 tys. PLN;
Doda – do negocjacji.

Należy pamiętać, że są to kwoty szacunkowe. Poza tym, to tylko jeden ze składników imprezy plenerowej, bo potrzebna jest jeszcze scena, nagłośnienie, oświetlenie, ochrona itd. Np. Agencja „Pasja” za organizację koncertu z okazji „Imienin Piotrków”, na którym „gwiazdą” był zespół „Bracia”, przytuliła 155 tys. PLN.

Za taką kwotę można było zorganizować cykl koncertów na całe wakacje, gdzie raz w tygodniu mogli wystąpić artyści ambitni, szanowani i lubiani, którzy żyją z komponowania i grania muzyki, a nie z gminnych dotacji. Dla mnie jest to ewidentny przykład niegospodarności, co wynika z faktu, że znacznie łatwiej wydaje się pieniądze publiczne, a nie własne. Prawda prezydencie Chojniak?

→ Mariusz Baryła

22.08.2015

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

1
1

Jedna myśl na temat “Chałtura w cenie

 • 23/08/2015 o 21:11
  Permalink

  Hmmm….i nic nie odpowie Pan Prezydent…..:)))

  0

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.