Wśród pielgrzymów na Jasnej Górze

Rozpoczął się okres pielgrzymkowy w Częstochowie. Do narodowego sanktuarium zmierzają pielgrzymi z całej Polski i zagranicy. Zwłaszcza w niedziele, nieprzeliczone tłumy wiernych odwiedzają klasztor ojców paulinów.

Wczoraj z kościoła farnego wyruszyła 146. Piesza Piotrkowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Trasa wiedzie przez Rozprzę, Gorzkowice, Gidle, Świętą Annę.

W lipcu nie ma jeszcze wielu pielgrzymek pieszych, więc przeważają osoby przyjeżdżające autokarami i samochodami osobowymi. Dziś, na ogromnym przyklasztornym parkingu brakowało miejsc. Tysiące pojazdów zapełniło wszystkie miejsca dokoła Jasnej Góry, a ich rejestracje wskazywały, że oprócz gości z Polski przyjechali również wierni z Litwy, Niemiec, Słowacji, Ukrainy.

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała wiernym, którzy uczestniczyli w mszy świętej na jasnogórskich błoniach. W kazaniach księża często poruszają sprawy społeczne i wyrażają troskę o niezamożnych obywateli. Oto fragment, który dzisiaj usłyszałem:

Niewiele się w Polsce zmieni, dopóki nieliczna grupa teoretyków, którym się wydaje, że wiedzą wszystko najlepiej, będzie głucha na argumenty prostego gospodarza, prostego rzemieślnika, zwyczajnego ojca i zwyczajnej matki, zwyczajnego nauczyciela, zwyczajnych pracowników. Ci wiedzą, co jest dobre dla Polski, co jest dobre dla rodziny, co jest dobre dla ludzi…

→ (pr)

12.07.2015

• foto: Paweł Reising / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

1
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.