Szok! Policjant z piotrkowskiej drogówki atakuje obywatela!

Dziś po godzinie 16.00 na ulicy Szewskiej miało miejsce skandaliczne zdarzenie związane z niedopełnieniem obowiązków służbowych, przekroczeniem uprawnień, uszkodzeniem mienia oraz naruszeniem nietykalności cielesnej przez sierż. Sadowskiego z Wydziału Ruchu Drogowego  KM Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Skierowany przez dyżurnego KM patrol policji, w skład którego, oprócz Sadowskiego, wchodziła sierż. Barbara Bąk, nie potrafił rozwiązać sprawy dotyczącej wykroczenia drogowego, polegającego na nieprawidłowym parkowaniu samochodów na ul. Szewskiej.

Sadowski widząc, że wychodzę na ulicę z aparatem fotograficznym, usiłował powstrzymać mnie przed robieniem zdjęć, zachowywał się agresywnie, chciał bezprawnie wedrzeć się do siedziby redakcji, a odpychając mnie uszkodził drogi aparat fotograficzny. Kiedy dotarło do niego, że dopuścił się napaści, schronił się w radiowozie, nerwowo zasłaniał twarz, jednocześnie gdzieś telefonując.

Błyskawicznie do dyżurnego KMP została zgłoszona czynna napaść funkcjonariusza na obywatela. W krótkim czasie na miejscu pojawił się podinspektor Artur Wnuk, Naczelnik Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, który przyjął ustne zawiadomienie o zdarzeniu. Dla policjanta sprawa była jednoznaczna.

W dniu jutrzejszym będzie ona dokładnie badana przez kierownictwo KM Policji w Piotrkowie Trybunalskim, a o wynikach zostanę poinformowany przez naczelnika Wnuka, który zapowiedział swoją wizytę w redakcji „Gazety Trybunalskiej”.

Od rozstrzygnięć jakie zapadną przy ul. Szkolnej, będzie zależało, czy wobec sierż. Sadowskiego wyciągnę konsekwencje prawne, które powinny skutkować wydaleniem go z szeregów policji.

Cale zdarzenie odbieram nie tylko jako wybuch agresji sfrustrowanego policjanta skierowany wobec mnie, ale przede wszystkim, jako zamach na wolne, demokratyczne media, których zadaniem jest m. in. informowanie społeczeństwa o nieprawidłowościach jakie mają miejsce w szeregach służb mundurowych.

→ Mariusz Baryła

6.07.2015

foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

2
1

22 myśli na temat “Szok! Policjant z piotrkowskiej drogówki atakuje obywatela!

 • 19/10/2016 o 11:11
  Permalink

  JAK SIĘ TA SPRAWA ZAKOŃCZYŁA ???? ROK MINĄŁ I NIE MA DALSZEGO CIĄGU ?

  1

  1
  Odpowiedz
  • 19/10/2016 o 11:41
   Permalink

   Prokuratura w Bełchatowie umorzyła sprawę. (mb)

   2

   0
   Odpowiedz
 • 13/09/2015 o 10:35
  Permalink

  policjant amator powinni go przerzucić do strazy miejskiej bo juz ta lepeij sobie radzi

  1

  0
  Odpowiedz
 • 13/07/2015 o 22:07
  Permalink

  Jaka prowokacja. Zwyczajna nieumiejetnosc rozwiazania problemu na ulicy przez policjanta.

  1

  1
  Odpowiedz
 • 09/07/2015 o 12:51
  Permalink

  Najlepszy policjant Piotrkowskiej Drogowki, wzor, czytając na początku ten artykuł odrazu spostrzegłem, ze ktoś chce z niego zrobić świra i jemu świnie podłożyć, ob jest taki czysty ze nie ma nikt na niego haczyka, szkoda chłopa, czysta prowokacja… W dzisiejszych czasach brakuje takich funkcjonariuszy jak pan sierżant sztabowy , w tych czasach gdzie tylu ludzi ginie na drogach prEz głupotę i lekkomyślność pseudo kierowców. P. S. Trzymaj sie panie i sie nie zmieniaj!!! Nie pasujesz innym bo sie z nikim nie spouchwalasz i jestes prawym człowiekiem…

  4

  3
  Odpowiedz
  • 09/07/2015 o 13:27
   Permalink

   Szanowny Panie, o godzinie 10:21 napisał Pan komentarz chwalący policjanta, teraz wysłał Pan następny. Wpis zostawiam, ale kolejny już nie zostanie opublikowany. Proponuję wydrukować ulotki w obronie Sadowskiego, wtedy zapewne osiągnie Pan zamierzony efekt. Informuję, że redakcja posiada dane identyfikujące Pańskie urządzenie, z którego Pan pisze.

   Proszę się opanować.

   Pozdrawiam.

   (mb)

   2

   1
   Odpowiedz
 • 09/07/2015 o 10:35
  Permalink

  Potwierdzam że ten policjant to kawał… szkoda gadać. Miałem kiedyś z nim „przyjemność” wypisania mi mandatu (owszem miał racje co do mojego zasadności) Ale mnie, podatnika który płaci mu pensje traktował gorzej jak śmiecia. Ciekawe czy kiedyś Polska Policja zrozumie że powinna służyć obywatelowi a nie go zwalczać i szykanować

  2

  0
  Odpowiedz
 • 09/07/2015 o 10:21
  Permalink

  MARIUSZ BARYŁA – PROWOKATOR!!! Nie ma ciekawszych rzeczy do napisania. Policjant wzór mający zasady, nieprzekupny. Gdyby wszyscy byli takimi policjantami jak w/w policjant niebyło by łapówkarstwa i bezpieczniej byłoby na drogach. Pan Baryła niech napisze o policjantach którzy notorycznie jeżdżą pijani, przesiadają w kebabach, sklepach nocnych i podpowiadają bandytom. Większość policjantów udaje, że nie widzi wykroczeń – bo lepiej przepękać 25 lat ( kiedyś 15 lat ) i na emeryturką bez narażania się…

  1

  3
  Odpowiedz
  • 09/07/2015 o 10:33
   Permalink

   Szanowny Panie, jeśli posiada Pan udokumentowaną wiedzę na temat policjantów, którzy jeżdżą pijani, przesiadają w kebabach, sklepach nocnych i podpowiadają bandytom, to proszę o kontakt z redakcją. Można to zrobić anonimowo za pośrednictwem np. e-maila lub telefonu. Chętnie przyjrzymy się sprawom.

   Jeśli zaś Pana wpis jest niepotwierdzony i wyraża Pański zły nastrój proszę mieć świadomość, że swoimi słowami pomawia Pan funkcjonariuszy policji, a to kwalifikuje się jako czyn przestępczy.

   Nie wykluczam, że sierżant Sadowski posiada zasady, jest nieprzekupny – być może Pan w tek kwestii ma większe, empiryczne doświadczenie. Z mojego punktu widzenia jego interwencja na ul. Szewskiej, sposób zachowania, wykraczający poza jakiekolwiek standardy – dyskwalifikuje go jako funkcjonariusza państwowego.

   Pozdrawiam

   (mb)

   2

   1
   Odpowiedz
 • 08/07/2015 o 11:58
  Permalink

  dobrze, że takie rzeczy wychodzą na światło dzienne. Ja też miałem „przyjemność” z panem Sadowskim, chamskie zachowanie, pokazanie władzy, taki ktoś nie powinien zostać policjantem..
  Nie będe opisywał okoliczności całej sytuacji, ale będąc w radiowozie i zwracając uwagę ww. policjantowi żeby nie zachowywał się agresywnie i nie krzyczał (jak dla mnie zupełnie bez powodu, ja zachowywałem spokój), odpowiedział że agresywny wobec mnie to on dopiero może być..
  no i ta piana z pyska… 🙂

  2

  0
  Odpowiedz
  • 09/07/2015 o 00:27
   Permalink

   Póki ludzie nie będą reagować, to takie właśnie policmajstry będą czuć się nietykalni i będą wykorzystywać swoją władzę.

   2

   0
   Odpowiedz
 • 08/07/2015 o 10:07
  Permalink

  Jeden nagrał a drugi się zachował, a może to ludzie? Bo u ludzi to chyba normalne zachowanie. Każdy coś tam czasem nie zatrybi.

  0

  1
  Odpowiedz
 • 07/07/2015 o 22:18
  Permalink

  Bzdety. A może wszyscy przejrzycie wreszcie na oczy i zobaczycie w jakim mieście żyjecie i kto wami „rządzi”. Osobiście uważam, że dobrze się stało, że ktoś ma odwagę mówić wprost o tym, co inteligentniejsza część Piotrkowian myśli. Może kiedyś i wy się obudzicie. Żeby tylko nie było zbyt późno. Życzę wam tego.

  2

  0
  Odpowiedz
 • 07/07/2015 o 14:58
  Permalink

  To jest wlasnie przyklad taniej sensacji opartej jedynie na emocjach czytelnika… Gdzie tu obiektywizm który powinien byc propagowany przez media.

  0

  2
  Odpowiedz
 • 07/07/2015 o 07:06
  Permalink

  już nigdy więcej nie wejdę na ten portal skoro takich reporterów macie. i wszystkim innym też to polecam

  1

  2
  Odpowiedz
  • 07/07/2015 o 07:48
   Permalink

   Najlepsze, że redaktor Baryła jest przekonany o swej prawości, kulturze i delikatności a jest zwykłym pieniaczem, który przegrał życie. Typowy produkt komuny.

   1

   2
   Odpowiedz
 • 06/07/2015 o 23:56
  Permalink

  io nie pierwszy raz z jego udzialem ,chlopek ,chamek,buraczysko

  2

  0
  Odpowiedz
 • 06/07/2015 o 23:47
  Permalink

  Policję zobaczył to cap za kompakta i reportaż trzaska. Sugeruję przenieść się w okolicę Targowej. Tam to się dzieje we wtorki i w piątki. Ile ludzi! Straż miejska. Obcokrajowcy za polowymi łóżkami z towarem…Afera na aferze. A i policja bywa…

  0

  2
  Odpowiedz
 • 06/07/2015 o 22:57
  Permalink

  Oj uważaj Baryła, bo Radziszewska spuściła ogary…nie wiadomo na kogo trafi 😀

  3

  0
  Odpowiedz
 • 06/07/2015 o 22:25
  Permalink

  Nie uratował, a pokazał pisząc artykuł jak się zachowują osoby, którym się wydaje, że mają władzę nad zwykłymi ludkami. i myślę, że nie jest to artykuł naciągany by zrobić sensacje i żeby zwiększyć ilość odwiedzających stronę trybunalskiej…ale nie ma się co dziwić, że tak postrzegają niektórzy media…

  1

  1
  Odpowiedz
 • 06/07/2015 o 22:19
  Permalink

  „Sadowski widząc, że wychodzę na ulicę z aparatem fotograficznym, usiłował powstrzymać mnie przed robieniem zdjęć, zachowywał się agresywnie, chciał bezprawnie wedrzeć się do siedziby redakcji, a odpychając mnie uszkodził drogi aparat fotograficzny. Kiedy dotarło do niego, że dopuścił się napaści, schronił się w radiowozie, nerwowo zasłaniał twarz, jednocześnie gdzieś telefonując.” Baryła „heroman” znów uratował świat 😉

  0

  2
  Odpowiedz
 • 06/07/2015 o 21:25
  Permalink

  Kolejna prowokacja mediów. Aby tylko rozgłos był.

  1

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.