Proces Wesołowskiego, seksualnego zbrodniarza odroczony

Przed kilkunastoma minutami agencje prasowe podały, że proces Józefa Wesołowskiego, byłego polskiego arcybiskupa oskarżonego o przestępstwa seksualne z udziałem dzieci, został odroczony z powodu złego stanu zdrowia oskarżonego.

W komputerze b. arcybiskupa śledczy znaleźli ponad 100 tys. plików z pornografią dziecięcą, w tym 130 nagrań wideo i 86 tys. zdjęć, na których widać oddartych z godności, nastoletnich chłopców podczas uprawiania seksu między sobą i dorosłymi.

Kliknij, aby powiększyć. Foto-AFP-East-News

67-letni zwyrodnialec noszący na piersi krucyfiks, podczas swojego pobytu na Dominikanie, gdzie pełnił funkcję nuncjusza apostolskiego, dopuścił się całej serii najohydniejszych zbrodni o charakterze seksualnym. Sprawa wyszła na jaw, gdyż jeden z chłopców biorących udział w orgiach usiłował popełnić samobójstwo. Dominikańskie organy ścigania rozpoczęły szczegółowe śledztwo, którego efektem było deportowanie do Rzymu abp. Wesołowskiego, a drugiego bandyty z Karaibów ks. Wojciecha Gila do Polski. Ksiądz pedofil po powrocie do kraju stanowczo zaprzeczał, jakby brał udział w seksualnych aktach z udziałem nieletnich, ale podczas zeznań w sądzie zmienił zdanie.

Dzisiejszy proces przeciwko Wesołowskiemu miał być pierwszym o tym charakterze jaki zorganizowano w Watykanie. Jednoznaczna postawa papieża Franciszka wobec pedofilli stała się przełomem w postrzeganiu tego przestępstwa panoszącego się wśród kościelnych funkcjonariuszy.

Nagłe „pogorszenie” stanu zdrowia zboczeńca Wesołowskiego jest częstym wybiegiem stosowanym przez pozbawionych kręgosłupa moralnego osobników.

→ (mb)

11.07.2015

• foto: Piotr Tumidajski / Forum

 

 

0
0

Jedna myśl na temat “Proces Wesołowskiego, seksualnego zbrodniarza odroczony

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.