Nocna straż

Jedna z wielu interwencji piotrkowskiej straży pożarnej przeprowadzona spokojnie, mądrze, skutecznie.

Tuż przed północą dnia wczorajszego, dyżurny Komendy Miejskiej PSP otrzymał informację, że jedno z mieszkań w wieżowcu na osiedlu XXXV-lecia zalewa gorąca woda, przedostająca się z lokalu powyżej. Dodatkowy problem polegał na tym, że w feralnym mieszkaniu nikogo nie było.

Pod blok podjechały dwa wozy bojowe, w tym jeden wyposażony w drabinę. Strażacy po rozpoznaniu sytuacji, torując sobie drogę przez drzwi balkonowe, dostali się do zamkniętego mieszkania. Okazało się, że przyczyną zalania był uszkodzony wężyk doprowadzający wodę do kranu przy umywalce.

Cała operacja trwała około 30 minut i zakończyła się już dnia dzisiejszego. Co ważne, w tym konkretnym przypadku droga pożarowa wzdłuż bloku nie była zastawiona samochodami i strażacy od strony klatek schodowych mogli swobodnie się przemieszczać.

Dlatego warto przypomnieć: wszędzie tam, gdzie ustawione są znaki zakazu zatrzymywania i postoju należy bezwzględnie się do nich stosować, aby w przypadku tego typu interwencji nie utrudniać pracy strażakom.

→ (mb)

22.07.2015

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.