Minister kultury w Piotrkowie

W naszym mieście trwa właśnie wizyta prof. dr hab. Małgorzaty Omilanowskiej ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Głównym punktem pobytu pani minister jest prezentacja piotrkowskich zabytków, które zostały odrestaurowane z unijnych pieniędzy.
Minister Kultury 13-07-2015 3
Kliknij, aby powiększyć.

Goście z Warszawy odwiedzili już kościół Panien Dominikanek oraz nowo wybudowane „Centrum idei ku demokracji”, kościół ewangelicki, kościół farny. Przed nimi jeszcze wizyta w muzeum i w bibliotece publicznej. Pobyt prof. Omilanowskiej jest wynikiem wyjazdowego posiedzenia rady ministrów w Łodzi, skąd ministrowie wyruszają z wizytami do miejscowości znajdujących się na terenie województwa. W dniu dzisiejszym Piotrków ma odwiedzić także minister sprawiedliwości Borys Budka oraz wiceminister rolnictwa Zofia Szalczyk

Rolę przewodnika po mieście pełni piotrkowianin, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury Jacek Sokalski, a pani minister towarzyszą także m. in.  Ludomir Pencina i Małgorzata Mizgalska-Dąbrowska. Tradycyjnie zabrakło prezydenta Chojniaka, który konsekwentnie realizuje politykę ignorowania wysokich urzędników państwowych i samorządowych, całą swoją uwagę skupiając na podejmowaniu osób duchownych.

Minister Kultury 13-07-2015 2
Kliknij, aby powiększyć.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy z niezrozumiałych przyczyn, Chojniak lekceważy gości przybywających do stolicy powiatu, ani też nie wysyła któregoś ze swoich zastępców. Przekonał się o tym  Marszałek Województwa Witold Stępień, podczas pobytu 21 maja br. w Piotrkowie (pisałem o tym tutaj i tutaj), a także Udo Goldman były burmistrz Esslingen – niemieckiego miasta zaprzyjaźnionego z Piotrkowem, co opisałem tutaj.

Czy postawa Chojniaka ma jakieś głębsze uzasadnienie np. polityczne, czy jest jedynie wyrazem kompletnego braku kultury? A może wynika z pogarszającego się stanu zdrowia piotrkowskiego włodarza? Bo jakby na to nie patrzeć, takie zachowanie nie ma żadnego racjonalnego wytłumaczenia.

→ (mb)

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

13.07.2015

 

 

0
0

18 thoughts on “Minister kultury w Piotrkowie

  • 14/07/2015 at 14:58
    Permalink

    I jeszcze jedno….niech zaczna wreszcie myslec, bo to staje sie zalosne, nudne i nieprofesjonalne. Zasiedzieli sie i mysla, ze sa nie do ruszenia.

    0

    0
    Reply
  • 14/07/2015 at 14:48
    Permalink

    Tak, wlasnie jako gospodarz tego miasta powinien stac na wjezdzie, oczekiwac i witac z serdecznoscia gosci ktokolwiek by to niestac! Po to ma ludzi na odpowiednich stanowiskach by sie interesowali kto zamierza odwiedzic miasto, a nie tylko siedziec biernie i czekac az ktos poinformuje o wizycie. Wystarczy zyc sprawami tego miasta i dbac o jego dobro. Wobec tego po co nam statysta??

    0

    0
    Reply
  • 14/07/2015 at 14:10
    Permalink

    A co prezydent ma stać codziennie na wjeździe do miasta i patrzeć czy czasem jakiś minister nie przyjedzie do Piotrkowa? Żadnego zaproszenia nie otrzymał, PO „zapomniało” poinformować władze miasta o wizycie p. minister – no cóż… taka sytuacja. Wybory coraz bliżej i spanikowane PO zaczyna popełniać coraz więcej błędów

    0

    0
    Reply
    • 14/07/2015 at 14:16
      Permalink

      Ale czy nie prościej pisać pod jednym nickiem? (mb)

      0

      0
      Reply
  • 14/07/2015 at 09:32
    Permalink

    Sądzę, że PO szykuje się do wyborów…ale to nic nie da! Szacunek dla p. Prezydenta!!!

    0

    0
    Reply
  • 14/07/2015 at 08:54
    Permalink

    Proponuję zapytać w UM czy p. minister przyjeżdżając do Piotrkowa o swojej wizycie poinformowała gospodarza miasta, czyli prezydenta. Bo media niewątpliwie info dostały, ale władze już nie…może p. mister zabrakło….kultury?

    0

    0
    Reply
  • 13/07/2015 at 22:28
    Permalink

    Pan Prezydent nic nie myśli. Nie zależy mu na takich kontaktach myślę ?

    0

    0
    Reply
  • 13/07/2015 at 21:40
    Permalink

    I jeszcze jedno mnie zastanawia….co mysli o swoim zachowaniu sam prezydent. Moze moglby nas uswiadomic czemu tak sie dzieje. Przeciez chyba on zdaje sobie sprawe ze mieszkancy widza, komentuja i rozliczaja go za jego prace.

    0

    0
    Reply
  • 13/07/2015 at 21:33
    Permalink

    Alez dochodzenie jest niepotrzebne! Nie bylo ani prezydenta ani delegacji urzedu i to jest fakt. Z reszta to nie pierwszy raz. Gdyby Baryła o tym nie napisał, to bysmy byli nieswiadomi nadal.

    0

    0
    Reply
  • 13/07/2015 at 20:39
    Permalink

    Tu potrzebny komisarz Alex, żeby rozwikłać tę tajemniczą nieobecność „prezydenta” Chojniaka. Przecież wszyscy wiemy, jak Chojniak jest przepracowany, że go trudno w urzędzie zastać. Podobnie Cubała, którego w starostwie zastać to prawie cud. To są właśnie nasze elity! Czerwono-czarna nomenklatura tu rządzi. A chamy mają cicho siedzieć i polecenia wykonywać!

    0

    0
    Reply
  • 13/07/2015 at 17:33
    Permalink

    A czy ktos informowal urzednikow, ze taki gosc przyjedzie? Czy mieli to wyczytac ze szklanej kuli? Mocno jednostronne to wszystko. Panie Baryla prosze spytac w imieniu czytelnikow pana sokalskiego i ministerstwo, czy Urzad w tej sprawie dostal informacje i dobrowolnie zrezygnowal ze spotkania czy „ktos zapomnial o tym wspomniec”. Bo zakrawa to na marna agitacje wyborcza. Licze na Pana. Bo na prawde jestdm ciekawa.

    0

    0
    Reply
    • 13/07/2015 at 17:44
      Permalink

      Szanowna Pani, reżymowa TV Piotrków była obecna podczas spaceru, więc oczywistym jest, że UM wiedział o wizycie. Pozdrawiam.

      (mb)

      0

      0
      Reply
      • 13/07/2015 at 18:41
        Permalink

        Ale rozumiem, ze jako rzetelny dziennikarz, sprawdzil to Pan? Najlepiej tak jak nakazuje warsztat w 3 zrodlach? Bo w rezimowej pracuja tez dziennikarze, ktorzy robia newsy dla tvp3 i byc moze stad ich obecnosc. Czesto w ostatniej chwili ktos z gory im material zleca. Także czekam na sprawdzone i potwierdzone zrodla, a nie domysl.

        0

        0
        Reply
  • 13/07/2015 at 16:30
    Permalink

    A może Prezydent Piotrkowa jest człowiekiem wstydliwym i dlatego siedzi jak mysz pod miotłą? 🙂 Bo chcę wierzyć, że jakąś widzę posiada…

    0

    0
    Reply
  • 13/07/2015 at 15:23
    Permalink

    Jak to jest możliwe, że Prezydent lekceważy gości! Ja jestem przerażona, że kolejny raz przyjeżdża ważna osobistosć , a gospodarza brak. Super, ze Sokalski jest przewodnikiem jako jedyny, ale jak to wyglada by nie bylo gospodarza. To tak jakby mial gościa w domu, a jego by nie było. Niepojęte to jest dla mnie! Czy ludzie nie widza tego?? Czy nikomu to nie przeszkadza?? Czy nikogo to nie razi??

    0

    0
    Reply
  • 13/07/2015 at 15:13
    Permalink

    To juz zakrawa na hipokryzje. D… to malo powiedziane o Chojniaku. Czy ten pan nie ma godnosci.

    0

    0
    Reply
  • 13/07/2015 at 13:08
    Permalink

    Nie przesadzajmy – myślę, że duchownych też ma w głębokim poważaniu. Chyba się na posła szykuje bo już z obywatelami nie rozmawia 🙂

    0

    0
    Reply