Jarosław Kaczyński na Jasnej Górze

Podczas dzisiejszej mszy z okazji 24. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę prezes PiS Kaczyński wygłosił przemówienie, w którym padły m.in. takie słowa:

(…) Chciałem powiedzieć, że Ci którzy już zdobyli urzędy, które upoważniają do takiego prowadzenia, prezydent elekt i ci którzy o nie zabiegają, przede wszystkim kandydatka na premiera, pani Beata Szydło, to z całą pewnością nie są ludzie głusi, nie są głusi na głos Polaków, nie są głusi wobec tego wszystkiego, czego naucza Kościół i co jest fundamentem naszej wiary i co jest fundamentem polskości(…).

(…) Bo nie ma w Polsce innej nauki moralnej niż ta, którą głosi Kościół. I nawet gdyby ktoś miał wątpliwości, nawet gdyby ktoś nie wierzył, ale był polskim patriotą, to musi to przyjąć. Musi przyjąć, że nie ma Polski bez Kościoła, nie ma Polski bez tego fundamentu, który trwa od przeszło tysiąca lat (…).

(…) Tak, Polskę trzeba kochać, trzeba kochać ją czynnie i trzeba działać skutecznie razem. Trzeba działać pod tą wodzą, która jest niezawodna. Tu padły słowa o hetmance, o Matce Boskiej Królowej Polskiej, polskiej hetmance. Pod jej wodzą musimy prowadzić Polskę ku dobrej zmianie”(…).

W pielgrzymce uczestniczyli m.in. M. Błaszczak, A. Macierewicz, A. Kwiatkowski, M. Sadurska, Z. Ziobro, M. Jurek i A. Mularczyk.

Msza na Jasnej Górze zgromadziła ponad 100 tysięcy wiernych.

 

→ (mb)

12.07.2015

• foto: screen z materiału TV Trwam

 

 

0
0

Jedna myśl na temat “Jarosław Kaczyński na Jasnej Górze

 • 14/07/2015 o 11:01
  Permalink

  Chroń Panie Boże od PiS-u i tych zagorzałych katolików, którzy są gorsi, większą krzywdę potrafią człowiekowi wyrządzić niż zadeklarowany ateista.

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.