Jacek Sokalski – tych klientów nie obsługujemy

Urzędnicza TV Piotrków, utrzymywana przez magistrat z pieniędzy podatników, poświęciła wczoraj 1,5 minuty swojego antenowego czasu  na relację z pobytu w Piotrkowie minister kultury prof. dr hab. Małgorzaty Omilanowskiej.

Z materiału przygotowanego przez K. Szyl i I. Młoczkowskiego wynika, że minister pojawiła się w Piotrkowie wyłącznie po to, aby obejrzeć miejscowe kościoły, gdyż, wg urzędniczej propagandy, stolica powiatu jest zagłębiem turystycznym.

Do nierzetelności TV Piotrków, która buduje wypaczony i kłamliwy obraz miasta, zdążyliśmy się już przyzwyczaić, ale osoby, które chcą wiedzieć, jaki był prawdziwy cel wizyty  prof. Omilanowskiej i przedstawicieli dwóch innych resortów, odsyłam do tekstu Minister kultury w Piotrkowie.

Przewodnikiem po naszym mieście, z ramienia Urzędu Marszałkowskiego, był dyrektor Łódzkiego Domu Kultury – Jacek Sokalski, wcześniej pełniący funkcję szefa Miejskiego Ośrodka Kultury, którego prezydent Chojniak w brutalny sposób pozbawił stanowiska. O szczegółach pisałem rok temu w obszernym artykule zamieszczonym na facebooku – link.

Od tego czasu dyrektor Sokalski nie istnieje w przestrzeni medialnej finansowanej przez urząd miasta (link do filmu). Nienawiść Chojniaka do Sokalskiego jest tak wielka, że pracownicy gminnej TV Piotrków z własnej lub przymuszonej woli nie pokazują jego twarzy w emitowanych materiałach. To samo dotyczy projektów, jakie szef ŁDK usiłuje realizować w Piotrkowie.

Trzymani na krótkiej smyczy: Młoczkowski, Szyl, Jarszak i in. są więc wulgarnymi, sprzedajnymi klakierami bez odrobiny godności i szacunku do wykonywanego zawodu. Tego typu brudna, służalcza postawa charakteryzuje ludzi słabych, niesamodzielnych, sfrustrowanych i płytkich.

Z tego też powodu na relację z pielgrzymki poświęca się 6 minut, a na wizytę ministra 90 sekund.

→ Mariusz Baryła

14.07.2015

• grafika: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

2
1

8 myśli na temat “Jacek Sokalski – tych klientów nie obsługujemy

 • 23/11/2017 o 14:23
  Permalink

  Reporterka TV Piotrków do mężczyzny na „Słoneczku”: Czy cieszy się pan, że mamy plażę w centrum miasta?
  Cha, cha, cha!

  7

  0
  Odpowiedz
 • 14/07/2015 o 19:24
  Permalink

  Ci ludzie ktorzy pracuja w tv piotrkow dawno stracili poczucie wlasnej wartosci. Niebawem wyjscie do kibla za pozwoleniem przelozonego. Zaprzedaliscie sie w imie jakiej wartosci? Gdzie wasza moralnosc? Przeciez stajecie sie tacy sami jak oni!!!

  5

  0
  Odpowiedz
  • 14/07/2015 o 22:29
   Permalink

   I to wszystko za najniższą krajową albo umowę o dzieło, żeby tylko nazywali mnie dziennikarzem. Z tym, że to nie jest dziennikarstwo, tylko redagowanie, do tego nieudolnie, biuletynu urzędowego. Żeby było ciekawiej ci ludzie są traktowani przez Chojniaka jak nieudacznicy, nieuki, popychadła i banda kretynów. A dlaczego to wytrzymują? Ponieważ osiągnęli już maksymalny pułap swoich możliwości, a to nie wystarczy w innych mediach, nawet regionalnych. Smutne.

   6

   0
   Odpowiedz
 • 14/07/2015 o 18:19
  Permalink

  Ludzie chcą żyć, gdzie oni indziej znajdą pracę? Kto ich zatrudni? Tutaj nie ma tak wielu stacji telewizyjnych. Nie można mieć pretensji do osób z Tv Piotrków i wyzywać ich od frustratów. Oni już nieraz doświadczyli humorów z Najwyższego Urzędu. Jeśli chce się mieć pracę, trzeba być służalczym i pokornym. Piotrkowianie boją się otwarcie mówić prawdę. Znam takich którzy twierdzą, że pod tym względem jest gorzej niż za komuny. Tak w mieście jak i w powiecie. Wystarczy rzucić okiem na tekst o wielkiej kasie dawanej na reklamę – czym większy szmatławiec, tym dostaje więcej. To jest dowód, że w tym mieście Chojniak wspiera ślepych, zaufanych kreatorów pozornego „sukcesu” swojej ekipy. I wciąż zatrudnia nowych wazeliniarzy. A niepokornych, choć ogromnie zdolnych, wywala na zbitą mordę. Interes miasta ma w d…

  5

  0
  Odpowiedz
  • 14/07/2015 o 19:26
   Permalink

   Alez wlasnie mozna miec do nich pretensje. To oni sami przyzwalaja innym na zle traktowanie. Nie mozna byc tak zdesperowanym by myslec, ze gdzie znajda prace…nie mozna pozwolic soba pomiatac. Nie mozna byc sluzalczym i pokornym! Nikt nie jest niewolnikiem! A to widocznie sa ludzie, ktorym odpowiada pomiatanie i decydowanie o ich przyszlosci. Piotrkowianie obudzcie sie i bronce swoich racji. Nie dajcie sie dymać! Nie mozna byc zaleznym od kogos! Odwagi!

   4

   0
   Odpowiedz
  • 07/07/2018 o 10:48
   Permalink

   Polecam wspomnienia Anki Kowalskiej dla tych co wątpią w potrzebę stawiania oporu totalitarnej władzy.
   Jak pamiętam p. Sokalski (poznałem kiedyś brata) mocno się angażował w sprawy miasta,
   więc nic dziwnego, że w Łodzi znalazł poparcie, a Piotrków stracił.
   Osobną sprawa jest jakość programu TV Piotrków. Bywając sporadycznie w mieście oglądam
   ,,to to” w celu przyswojenia najnowszych wieści i nadziwić się nie mogę marnotrawstwu czasu
   widzów jakie uskutecznia redakcja.
   Jeśli jest ranking złej roboty w miecie, to ten program zasługuje na wyróżnienie.

   2

   0
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.