Brejkdans – powrót do przeszłości

BREJKDANS Taniec Połamaniec czyli jubileusz 30-lecia pierwszych Mistrzostw Polski w Tańcu Breakdance, został wymyślony i wyprodukowany przez Łukasza „Breję” Gruszeckiego, piotrkowianina (ur. 1984 r.), od 13 lat organizującego i współorganizującego imprezy miejskie związanych z kulturą hiphopową: koncerty, jamy, potańcówki, warsztaty dla dzieci itp.

Tym razem Łukasz do współpracy zaprosił Zbigniewa Bujakowskiego z Piotrkowskiego Towarzystwa Tanecznego, byłego dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, głównego organizatora mistrzostw tanecznych, które odbyły się w Piotrkowie pięć razy w latach 1985-89.

Brejkdans-2015_00036
Na zdjęciu Łukasz Gruszecki, kierownik zamieszania.

Gruszecki zabrał się za BREJKDANS z typowo hiphopowych powodów (breakdance jest jednym z czterech elementów tej kultury, obok rapowania, dj’eingu oraz graffiti), jak również z właściwie rozumianego, lokalnego patriotyzmu. Nawiązał do przeszłości miasta i zrobił to w ciekawy sposób. Wyszedł z założenia, że lekcje historii nie muszą przypominać kołysanki do snu.

BREJKDANS odbył się w ciepłe, sobotnie popołudnie 20 czerwca 2015 r. w Rynku Trybunalskim.

A oto lista nagrodzonych wykonawców.

Kategoria 9-14 lat (solo) zgłosił się tylko Kamil Wroński z Legionowa i on, po kilkuminutowym pokazie, decyzją trójki sędziowskiej, otrzymał główną nagrodę – rower górski. Poza tym został nagrodzony Małym Pucharem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, pamiątkowym dyplomem i upominkami.

Kategoria od 15 lat w górę (drużynowo 3 vs 3):

I miejsce grupa EUDEZET SKILLZ w składzie: Tomasz Szewczyk (Bełchatów), Martin Rosik (Łódź), Adam Stefański (Gdańsk).

II miejsce grupa WARSAW REBELS w składzie: Paweł Marczuk (Warszawa), Marek Konopka (Warszawa), Kamil Marczyk (Radomsko).

III miejsce grupa KELLER SQUAD z Pajęczna w składzie: Arkadiusz Keller i Marek Keller.

IV miejsce grupa: YOUNG FUNK ROCKASS z Warszawy w składzie: Karol Pojmański, Krzysztof Hubicki, Maciej Balcerowicz.

Poza tym walczyli także: SFC z Białegostoku w składzie: Tomasz Bakunowicz i Szymon Teul, oraz NIEBO W ZIEMI z Pajęczna w składzie: Wojciech Stępień, Kamil Gałecki, Adam Zdunek.

Nagrodą główną za I miejsce była kwota 1500 zł w gotówce. Każda z trzech pierwszych drużyn otrzymała Puchar Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Ekipy biorące udział w zawodach dostały dyplomy, upominki okolicznościowe dla każdego z zawodników, a także spożywcze, zdrowe smakołyki od firmy PRIMAVIKA, które otrzymali także sedziowie, konferansjer, DJ i in.

Sędziami zawodów byli:

Robert „Miciu” Nieznański z Włocławka – solowy wicemistrz na MP w Piotrkowie Trybunalskim w latach 1988 i 1989.

Maciej „Kiełpo” Kiełpiński z Gniezna – uczestnik mistrzostw w latach 1986-89.

Rafał „Zyskill” Szymkiewicz z Warszawy.

Ambasadorami zostali zaproszeni goście, którzy tańczyli na piotrkowskich mistrzostwach w latach 80.: Leszek Baranowski i Piotr Bańkowski – obaj z Poznania oraz Artur Laskowski ze Szczecina.

Prowadzenie: Tomasz „Człowiek Nowej Ery” Kleyff z wytwórni „Wielkie Joł”, za oprawę muzyczną odpowiadał Rafał Gruszecki znany jako „DJ BardzoMiPrzykro”.

BREJKDANS Taniec Połamaniec okazał się bardzo radosną, sympatyczną imprezą zorganizowaną przez prawdziwego pasjonata. Z tego też powodu „Gazeta Trybunalska” z przyjemnością objęła medialny patronat nad tym wydarzeniem.

Zawsze będziemy wspierać ludzi ambitnych, kreatywnych, pracowitych, którzy potrafią robić rzeczy wartościowe bez wsparcia w postaci publicznych pieniędzy, bez zadęcia i uruchamiania miejskiej machiny propagandowej. Będziemy wspierać ludzi nietuzinkowych, którzy posiedli umiejętność omijania przeszkód, jakie pojawiają się na ich drodze.

Łukasz jesteś super kolesiem. Szacunek.

→ (mb)

2.07.2015

Brejkdans na fb: > https://www.facebook.com/brejkdans

• foto: © Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl, 2015

 

 

0
0

3 myśli na temat “Brejkdans – powrót do przeszłości

 • 05/07/2015 o 13:30
  Permalink

  Szanowni Panowie, dziękujemy za wpis. Znaczna część wiedzy nt. osiągnięć poszczególnych wykonawców została uzyskana bezpośrednio od nich. Jeśli uważają Panowie, że są błędne, proszę o spokojne i rzeczowe ich sprostowanie. Te informacje przydadzą się organizatorowi imprezy, ale również naszej redakcji. Pozdrawiam.

  Mariusz Baryła / wydawca

  0

  0
  Odpowiedz
 • 05/07/2015 o 13:25
  Permalink

  K…a – ile głupot koleś ludziom naopowiadał a goście nie będąc w temacie łykali jak indyk kluski

  0

  0
  Odpowiedz
 • 05/07/2015 o 13:21
  Permalink

  Hallo Hallo – jak tak można ! Jest napisane w tym artykule; „Maciej „Kiełpo” Kiełpiński z Gniezna – uczestnik mistrzostw w latach 1986-89…. ” podobno sam wymieniony twierdzi iż miał tyle dyplomów i pucharów w szafie że drzwi od niej się nie zamykały i ją wyrzucił. Ja osobiście wiem że nie przypominam sobie aby w tamtych latach był uczestnikiem, gdyż tańcząc w tym czasie i zdobywając tytuł Mistrza Polski z grupą Flash Boys w latach 87 i 88 nie widziałem go ! Byłem także uczestnikiem mistrzostw w latach 85 i 86 i także go nie widziałem… ale to cały Maciej K.

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.